BEMBEYAZ DİŞLER

GÜZEL BIR GÜLÜMSEME  PIRIL PIRIL BEMBEYAZ  DİŞLERLE BAŞLAR!

VE BU ARTIK ÇOK KOLAY…
Dişlerde renklenme gülüşünüzün güzelliğini ve çekiciliğini olumsuz yönde etkiler. Diş lekelenmesi ve renklenmesi, ağız hijyeninin yetersizliği, kafein, şekerli gıdalar, asitli ve renkli gıdalar, sigara, puro gibi tütün ürünlerinin tüketimi ve yaşlanmayla birlikte ortaya çıkan bir görüntüdür.
Renklenmiş veya doğuştan koyu renkli olan dişleri ,estetik diş hekimliğinde son yılların en gözde trendi olan “Teeth Bleeching” dediğimiz, diş beyazlatma sistemi ile 8 tona kadar açmak ve daha beyaz daha ışılltılı dişlere sahip olmak mümkün. Diş beyazlatma işlemi sonucunda hastalarımız  daha güzel bir gülümseyiş, daha sağlıklı ve çekici bir görünüm kazandıkları gibi, oldukça fazla özgüven artışı hissediyorlar ve kesinlikle çok daha fazla gülümsüyorlar 🙂


Son donemde kadın hastalarımızda olduğu gibi erkek hastalarımız arasında da oldukça popüler olan “diş beyazlatma” uygulamasından kısaca bahsetmek istiyorum:


Estetik diş hekimliğinin son derece güvenli bir uygulaması olan diş beyazlatma, diğer adıyla bleeching işlemi ofis ve ev uygulamalarıyla 2 şekilde yapılmaktadır. Öncelikle klinikte, diş hekimi kontrolünde, hastaya, diseti dudak ve yumuşak dokuları korumak için özel jell ve ekartörler ile uygulanır, daha sonra dişlere dişlerin beyazlamasını sağlayan özel beyazlatma jelleri sürülür, özel bir işin kaynağı olan LED veya lazer işini kullanılarak yaklaşık 40 dakika boyunca beyazlatma işlemi devam eder. Hastaya toplamda yaklaşık 2 saatlik uygulama sonucu istenilen beyazlığa ulaşılır. Bu işlem ofis beyazlatmasıdır. Diş beyazlığının devamı ve geri dönüşümünü engellemek amacıyla hastaya özel alt ve üst çene dişleri için özel plaklar hazılanır ve hastaya bu plaklara sürüp evde uygulaması için özel beyazlatma ajanları verilir. Bu uygulama da ev beyazlatmasıdır.
Diş beyazlatma işlemi özellikle hekim kontrolünde uygulandığında son derece güvenli ve garantili bir uygulamadir. Nadiren, uygulama esnasında dişlerde geçici olarak hassasiyet görülebilir. Bu hassasiyet kalıcı değildir. Diş beyazlatma uygulaması hekim kontrolünde yapıldığında dişlere ve diş etlerine hiçbir şekilde zarar vermez.

Yüksek Sadakat Kenan Vural’a Beyazlatma Uygulanırken…


Diş Hekimi Ceyda Uyar


Ata Diş Kliniği
Ataşehir
0216 456 50 55

 

Nihan

Yorum yapın

Tags from the story
Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

Kırık Kalbini Al Sanata Dönüştür

Meryl Streep, Golden Globes 2017 ödül töreninde Hayat Boyu Başarı ödülünü alırken...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir