BODRUM

Çocuklar uyuduktan sonra insan şöyle poposunu koltuğa veya sırtını yatağa koyduktan sonra gelsin hayaller…

image

Anne için akşam, çocuklar uyuduktan sonraki saatler, eğer uyanıp uyanıp o odadan o odaya koşturmazsa ve günün yorgunluğuna rağmen hala enerjisi kalmışsa, kendine zaman ayırabildiği saatler. Öyle saatler dediğime bakma, işte altı üstü 1 veya 2 saat. Onda da banyo mu yapsın, kitap mı okusun, telefonuyla gün içerisinde onu arayanlara mı geri dönsün veya artık hiç aramayan (öyle ya o arayamadıkça belli bir süre sonra onu da aramıyorlar) arkadaşlarını mı arasın, dinlensin mi, napsın bu kadın?

Kaçıp gitsin…

Nerelere gitsin nerelere?

Şöyle sıcak ama kalabalık olmayan, denizi güzel, eğlencesi bol, yemesi içmesi lezziz Bodrum’a gitsin hazır tüm tatilciler de dönmüşken sohbahar da gelmişken iliklerini kışa hazırlasın.

Önce kalacak bir yer bulsun, evi temizleme derdi olmasın, çocuklar gelsin mi? gelsin o zaman bir mini klubü olsun canım anne de rahat etsin, denizi de havuzu da olsun yok yok yoksa butik otel mi olsun ya da şirin bir pansiyon ve çocuklar gelmesin mi? Aman şimdi nereden çıktı bu tatil çocukları alsan bir türlü almasan bir türlü…

En iyisi trivago’dan Bodrum otellerine baksın bu anne ve sonra karar versin çünkü o anneye çok güzel Bodrum tavsiyelerim var!

image

Bu yazın büyük bir çoğunluğunu Bodrum’da geçirdim çocuklar için hayat harikaydı dolayısıyla benim için de. Her gün denizin tadını çıkardılar. Güneşe doyduk desem yalan çünkü hep olsa yine de sıkılmam ama bana çok iyi geldi.

Bodrum’a gelirken bir kere şunu kabul edeceksin enerjik olacaksın gezeceksin farklı yerlerden denize gireceksin, kahvaltı için başka bir yere akşam için farklı bir yere gece için ap ayrı bir yere gideceksin. Çocuklarla gidiyorsan denize yürüme mesafesi olan bir oteli seçeceksin eğer akşam da keyfimi yapayım diyorsan gündüz seni çok yormayacak ama çocukların pestilini çıkaracak bir yer seçeceksin ki gece uyusunlar sen de dinlen veya istediğin yere git ha araba kiralayacaksın veya arabanla geleceksin. Burada koacn da gelecekse onu da bu enerjik yaşamın yanı sıra çocuklarla 7×24 olmaya da hazırlamalısın. Şayet o şanslı kadınlardansan atla bu yazacaklarımı seni ilgilendirmiyor zira. Bir kere babaya bu tatilin senin hayalin olduğunu çocuklar yordu, ağladı, sinirlerim bozuldu ve özellikle açım, uykusuzum ve yoruldum gibi kelimeleri asla kullanamayacağını bir şekilde kabul ettirmelisin yoksa tatil tatil olmaktam çıkar! Araba kullanacak, taşıyacak, yedirecek içirecek işte senin günlük sıradan aktivitelerin.

Ben size Cennet Koyun’daki Highlight Otel‘i tavsiye ederim odalar denizin dibinde öyle odaya gidip gelmek eziyet değil (babalar yaşadı mekik dokumayacaklar ama benim asıl düşündüklerim asla kılını kıpırdatmayan tiplerin eşleri), denizi şahane ve kumdan kale yapmaya musait, havuzu var, akşam da minik bir barı var ve çok keyifli öndeki bahçeli odalarda kalırsanız bebefon ile bile bar da keyif yapabilirsiniz. Highlight Otel de kalmasanız bile oradan denize girebilirsiniz Moonbeach bence bu sene çocuklarla denize girmek için en güzel beachlerden biriydi. Bu seneye kadar Xuma derdim ama 0-6 yaş arası çocuk kabul etmeme kararı aldıkları için bu tavsiyemi yetişkinler dikkate alsın denizi ve ortamı aşağıdaki fotoğraftan da görebileceğiniz gibi şahane. Başka bir alternatif ise Palmalife burası da Yalıkavak’da çocuklarla denize girmek için oldukça güzel bir beach.

 

image

Aslına bakarsanız çocuklarla denize girilecek en güzel yer Bodrum Aktur fakat çocuklar olmadan kafa dinleyelim derseniz unutun ayrıca burası için ya ev kiralayacaksınız ya da Aktur Residence’dan apart kiralayacaksınız sadece denize girmek isterseniz mümkün olmuyor ve apartlar genelde kış ayında çoktan bitmiş oluyor. Ayrıca apartlardan ana plaja iniş shuttle ile oluyor ve pek bir meşekatli oluyor. Ana plaj çocuklar için çok uygun diğer plajlar daha çok çocuğunu büyütmüş aileler için uygun. Bitez köyüyle koyuyla benim en sevdiğim hala bakir mavi bayraklı bir belde. Bitez dondurmacısında dondurma yiyin, biraz ilerisindeki mantıcıda mantı ve çiğ börek yiyin.Aktur’un içindeki Arşipel şimdi Mey olmuş ve bence hiç güzel olmamış. Nerede o Arşipel’in leziz yemekleri ve sıcak ortamı, menü bile set, balıkçı dediğin keyfe keder olur.

image

İlla balıkçı diyorsanız Gümüşlük’teki Mimoza veya Yalıkavak’taki Memedof diyeceğim. Ayrıca Gümüşlük’ü yani Myndos’u görmeden dönmeyin diyeceğim. Mutalaka Club Gümüşlük, A Mavi’ye gidin. El deymemiş henüz özünü kaybetmemiş gümüşlük’ü kesinlikle görün. Teldolap’a ve Limon’a gidin. Özak’da sahne alan sanatçıları izleyin bu sene Göksel’in akustik sahnesi ve Bora Uzer vardı mesela. Denize girmek için şahane değil ama yine yukarıda bahsettiğim yerlere gidebilirsiniz akşam buralae daha keyifli olsa da denizin içinde yemek yiyor olsanız da gündüz de başarılı ama çocuklarla çok rahat değil.

image

Bodrum’un içine inin, ama gece, Körfez’e, Adamik’e gidin. Marina’ya doğru yürüyün yol üzerindeki Liman Köftecisi, Sünger pizza, Kocadon, Cuba Bar, bunlara mutlaka uğrayın bir arkadaşım adını yanlış hatırlamıyorsam Tango idi canlı müzikli bu steakhouse da önerdi ama mutlaka rezervasyon ile gidin gecenin ilk ışıklarını Cafe Delmare’da nargile eşliğinde denize karşı söndürün. Aklıma gelmişken güzel bir günbatımı için Limon’a gidin (rez. yaptırın) çocuklular kahvaltıya da gidebilir Limon’a. Yahşi ve Ortakent’ e de gidin bu sene çocukla oralara henüz gitmedim eski bilgileri de şimdi paylaşmayım.

image

Şayet Kanyon’u özlerseniz ve biraz lüks yatlar katlar görmek isterseniz (Yalıkavak Marina) Palmarina’ya gidin. Cookshop, Kitchinette, Nusret, Sait, Chipriani, Billionaire, Mezzaluna, Makro, Komşu Fırın herşey var üstelik, benim çok hoşuma gitmese de havuzlu küçük bir oyun parkı var çocuklar bayılıyor, biz paçamızı ucuz kurtardık.

Kırçiceğinde lahmacun yiyin su sporları yapın ve tatilde çok kilo almayın diyip tavsiyelerimi noktalandırıyorum biraz da bana kalsın 🙂

Luna Parka değil Güvercinlikteki Yunuslu Havuza mini hayvanat bahçesine gitmeyi unutmayın…

Nihan

Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

Başıma Gelen Her Şey Benim Seçimlerimin, Tercihlerimin Sonuçları.

ettik kağıda döktük! İşte @sebnemseckiner in ilk sorusu diğerleri @babyandyoutr dergisinde! *Ben...
Devamı

1 Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir