Bu Sabah Da Olmadı Canım

Her sabah servisin arkasından su dökerim.

Hayır, çocuğu servise sağ salim bindirmek gibi bahanem yok; sabahın köründe bile çocuğuyla ne kadar ilgili bir veli biri de takdir etsin ya da servise binen, son bir binmeden “anneciiiim” desin sarılsın peşimden öpücükler atsın isteğim hiç yok!

Ama en çok, bugün servise doğru koşarken ne giysem diye düşünüyorum. Dikkatinizi çekerim koşarken diyorum çünkü 800 kez onu aldın mı, bunu unutmadın değil mi diye sorup hazır bir şekilde 10 dakikadır kapı ağzında beklerken servisin gelmesiyle son anda dünden ütülediğim mendili çantaya koymadığım gelir aklıma!!!

Hayır oğlum asla son anda bir şeyler çıkarmaz, bir anda yukarı fırlayıp odasındaki çorap çekmecesinde kitabını aramaz. Okulda patlamış mısır yapacağız çantama mısır alıp koydun mu, lafla olmaz göster, bir daha göster bak unutmadın değil mi demez!

Ne diyorduk o ütülü, kolalı, kokulu mendil illaki okula gidecek. Ben ise, doncansın tom boy kreasyonuma son anda eklediğim 8-9 yaş “crop top” mont ile sabah sabah moda ikonu veli olacağım, yetmez sinirlenmeyeceğim, sesim yükselmeyecek, suratım asılmayacak, kimse ağlamayacak, ağlasa da ben üzülmeyeceğim!

E bu sabah da olmadı canım…

 

Her sabah servisin arkasından su dökerim. Hayır, çocuğu servise sağsalim bindirmek gibi bahanem yok; sabahın köründe bile çocuğuyla ne kadar ilgili bir veli biri de takdir etsin ya da servise binen, son bir binmeden anneciiiim desin sarılsın peşimden öpücükler atsın isteğim hiç yok! Ama en çok, bugün servise doğru koşarken ne giysem diye düşünüyorum. Dikkatinizi çekerim koşarken diyorum çünkü 800 kez onu aldın mı, bunu unutmadın değil mi diye sorup hazır bir şekilde 10 dakikadır kapı ağzında beklerken servisin gelmesiyle son anda dünden ütülediğim mendili çantaya koymadığım gelir aklıma!!! Hayır oğlum asla son anda bir şeyler çıkarmaz, bir anda yukarı fırlayıp odasındaki çorap çekmecesinde kitabını aramaz. Okulda patlamış mısır yapacağız çantama mısır alıp koydun mu, lafla olmaz göster, bir daha göster bak unutmadın değil mi demez! Ne diyorduk o ütülü, kolalı, kokulu mendil illaki okula gidecek. Ben ise, doncansın tom boy kreasyonuma son anda eklediğim 8-9 yaş "crop top" mont ile sabah sabah moda ikonu veli olacağım, yetmez sinirlenmeyeceğim, sesim yükselmeyecek, suratım asılmayacak, kimse ağlamayacak, ağlasa da ben üzülmeyeceğim! E bu sabah da olmadı canım…

A post shared by Nihan Kayalıoğlu (@nihankayalioglu) on

Tags from the story
Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

17 eylül şebnem ferah konseri

Hayriden bana mesaj var… olduğu gibi yayınlamak istiyorum: 17 eylül şebnem ferah...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir