Çocuklar İçin İyi Yaşam Mağaza Turları Başlıyor

Çocuklar, minikken ne öğreniyorsa ileriki yaşlarda onu uygular. İnsan bildiğini okurmuş, çocuk yaşlarda edindiğimiz deneyimler, öğrendiğimiz her şey bizi biz yapıyor. Alışveriş kültürü başlı başına bir konu. Migros da yeni bir projeyle, çocuklara ‘iyi yaşam’ın ve ‘alışverişin püf noktaları’nı öğretmek adına yola çıkmış. Bu eğitim sayesinde, sokaklarda, mağazalarda, marketlerde gezerken çocuklarımızda çok daha rahat ve keyifli alışveriş yapabiliriz.

Migros mağazalarında dört gün boyunca düzenlenen 20 kişilik turlarda ‘İyi Yaşam’ eğitimi alan çocuklar; meyve-sebzelerin faydalarından, ürünlerin raflara ulaşana kadar geçirdiği kontrol süreçlerine ve İyi Tarım Uygulamaları’na kadar birçok bilgiye ulaşıyor. ‘İyi Yaşam’ eğitiminde çocuklar ayrıca; şarküteri ve kasap reyonlarından alışveriş yapmayı, kg ve adetli alınan ürünler arasındaki farkı, etiket okuma ve indirimli ürünleri ayırt etmeyi de öğreniyor. Çocuklar, gündelik hayatı kolaylaştıran bu bilgilerle birlikte turların sonunda alınan ürünleri kasadan geçirecek ve geri dönüşüm hakkında bilgiye sahip oluyor.

Mother and daughter shopping for fresh produce in supermarket

Çocuklarının ‘İyi Yaşam Mağaza Turlarına’ katılmasını isteyen herkes, Migros mağazalarından veya 444 10 44 numarasından Migros Çağrı Merkezi’ni arayarak etkinliğin düzenleneceği mağazaları öğrenebilir ve çocuklarını bu öğretici ve keyifli eğitime kayıt ettirebilir. Etkinlik sonunda çocuklar, içlerinde indirimli ve hediyeli ürünlerin olduğu Money Club Kartları ile kendi alışveriş deneyimlerini yaşıyor.

Projenin ilgi çekici bir diğer noktası ise gönüllü olarak bu işe baş koymuş kişilerin de olması. Gönüllü tam 105 mağaza yöneticisi, Oyuncu ve Davranış Bilimleri Uzmanı Mehmet Auf tarafından ‘İyi Yaşam’ özel eğitimi alarak bu projeye katılıyor. Bu yıl 24-28 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen Migros mağazalarında, dengeli beslenmenin sırlarını, gıdaların yararlarını, hareket etmenin önemini, iyi alışveriş tavsiyelerini ve gıdaları sağlıklı koşullarda saklama yöntemlerini mağaza turu eşliğinde çocuklarla paylaşıyorlar.

Tags from the story
,
Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

Rota Aşısı

AŞI NEDİR NEDEN YAPILMALIDIR? Aşı, hastalıklara karşı bağışıklık sağlama amacı ile insan...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir