Fiat 500 L “Büyüsen de tarzını kaybetme”

Duydunuz mu bu arabayı?

Ben fiat 500 ü bildirdim, hatta Gucci tasarımlısı vardı sanki, fakat fiat 500L yi duymamıştım. Geçen hafta Fiat blogger anneleri bir test sürüşüne davet etti.

Ortaköy house cafe’nin keyifli atmosferinde güzel bir kahvaltı eşliğinde buluştuk Fiat ekibiyle. Ürün müdürlerinden, pazarlama departmanlarına herkes vardı. Etkinliği çok benimsemiş ve bloggerları yakından takip ettikleri çok belliydi. Çocuklarımın isimlerini bilmeleri kısa bir araştırma gerektirir ama bana pek çok konudan bahsettiler belli ki beni yakından takip ediyorlar ve tesadüfen davetli değilim. Bu his beni markaya daha da yakınlaştırdı ve zaten çok sevdiğim Ortaköy’ün denize bakan dinginliğinde kendimi konuya verdim.


Ekip kendini tanıttı ve içlerinde aile arabası olarak Fiat 500L kullananlar kendince tercih sebeplerini anlattılar. Ben tabi konunun daha çok performans ve bagaj hacimi tarafındayım zira iki çocuk annesi olarak iki puset, iki çocuk ve kendi döküntülerimi kaldırabilecek bir bagaj beklentim var. Diğer taraftan bastımı gaza gider mi gider demek isterim. Bundan kastım sıfır yüzü 3 saniye olsun değil tabi ama gitsin. Hele iki çocuklu bir aile arabasıysa 4 kişiyi kaldırabilecek, klima açılınca hız sekteye uğramayacak. Anlatılanlar gayet güzeldi, Özgür bey aracı aile arabası olarak ne kadar rahat kullandığından, içinin cam tavan sayesinde ne kadar ferah olduğundan, diesel ve benzinli seçeneğinden ve küçük bir SUV yi andırdığından bahsetti ben de kendimce can alıcı sorularımı sordum.

FIAT 500L- 3

Kaç beygir?
105

Bagajı nasıl? Bir puset kolaylıkla sığıyor mu? Tarzımdan ödün vermeyeceğim orası kesin ama peki ya bagaj?

Söylemişmiydim bilmiyorum ama ben arabanın eskimeyenini eskise de tarzı olanını severim. Bu kapsamda şuan kullandığım arabadan önceki arabam Mini Cooper Countryman’di. Aşık olduğum arabamla maceram ikinci çocuğun hayatımıza girişiyle sona erdi çünkü tek çocukla beni idare eden bagaj artık iki puset, döküntülerimiz ve alışveriş sonrası bize dar gelir oldu. Buradan bu arabanın bir anne için uygun olmadığı sonucu çıkmasın bence bu araba harika bir anne arabası, fakat iki küçük çocukla zorlayıcı. ikisi de belirli bir yaşa gelince diyelim 3 o zaman harika. Bagaj ihtiyacınız iki küçük bebekle olduğu gibi olmayacaktır ve alışveriş ve döküntüler için yeterli olacaktır.Gelelim Fiat500L ye oldukça ferah, hafif yüksek (bir jeep kadar olmasa da), aydınlık ve iç açıcı bir araç. Tipi çok sevimli çift renk seçenekleri daha da sevimli kılıyor. Bölünebilir bagajı var, puseti ayrı katmana alışveriş malzemelerini ayrı bölmeye koyabiliyorsunuz, tek başına puset sığıyor sığmasa da koltuklar öne alınabiliyor ve bagaj büyüyebiliyor. Diesel seçeneği de var, ayrıca bluetooth ile bağlanıp eğlencenize devam edebiliyor arşivinizdeki şarkıları dinleyebiliyorsunuz. Servis ve arza bildirme ekranı var.

Test ettim ve diyorum ki benim için performans ön planda değil, çok yakmayan, ferah, güvenli, her yolcu için airbagli, eğlenceli ve tam da bu aralar kampanyası olan bir araç arıyorum diyorsanız Fiat500L aradığınız araba olabilir…


Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

Toronto’da Nerelere gidilir?

Toronto’ya gideceksiniz veya gitmeyi planlıyorsunuz veya gittiniz ve nerelere gidebilirim diye araştırıyorsunuz,...
Devamı

1 Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir