Gerçekte Kim Olduğunu Nasıl Mı Anlarsın?

“Gerçekten” kim olduğunuzu çok kolay bir şekilde unutabilirsiniz, belki de unuttunuz ya da hiç öğrenemediniz… Sizin için bu yaşamdaki asıl önemli olan şeylerin ne olduğunu da kolayca unutabilirsiniz. Eğer tüm zamanınızı başkalarıyla geçirirseniz…

Başkalarıyla birlikteyken sadece onların fikir ve davranışlarının etkisi altında kalmıyoruz. Ayrıca olmadığımız biriymiş “gibi” yapıyoruz. Ya kendimizi ona uydurmaya ya da onu bize uymaya zorluyoruz.

“Yalnız kalmak” bu gerçek olmayan maziyi unutmak için en iyi yol… Dünyadan bize bulaşan kötülüklerden kendimizi arındırmak, yıkanmak ve taktığımız maskenin ardında, gerçekte ne olduğunu görebilmek için…

Kendinizi toplumdan geçici olarak uzaklaştırdığınızda egonuz solmaya başlar. Ego, diğer insanların sizin hakkınızda neler düşündükleridir. Peki etkileyeceğin hiç kimse yokken etrafta, sen kimsin?

Yalnızken, diğer insanlar orada olmadıkları için ne düşündükleri seni ilgilendirmiyor mu?

Aklında hayali senaryolar ve konuşmalar üretmediğinde… Sadece sen, rüzgâr ve kuşlar olduğunda etrafta…?

İşte gerçek sen o’sun. Başkalarının senin hakkındaki fikirlerinden kurtulduğun ve başkalarına hükmetme ihtiyacından da sıyrıldığın zaman kimsen, o.

Etrafta suçlanacak biri varsa eğer, onları suçlamak her zaman daha kolaydır.

Etrafta yararlanabileceğin biri varsa eğer, onlardan yararlanmak daha kolaydır.

Fakat eğer etrafta hiç kimse yoksa… sadece sen ve senin gerçekliğin varsa, dürüst olmak ve sorumluluk almak daha kolaydır. Yalnız kalında sen, gerçek sensin!

 

medium

Tags from the story
,
Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

Bazen İnsan Çırpınır Durur

İnsanı ele geçirmişse duyguları, onlar kontrol ediyorsa bedenini, oradan oraya savrulur. Çılgınca...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir