Hadi Patlat O Balonu!

Günaydın bakma öyle durduğuma aslında alakam yok sakin sporlala ama içimde istek var! Yoga akademinin sitesine girip girip duruyorum internetten.

Bir adım öteye gidip ders saatlerini öğrenmişliğim hatta ay bu perşembe bana çok uygun geleceğim demişliğim bile var. Düşün ki ücretsiz ilk ders ama bir türlü “gidemedim”, “başlayamadım”!

Gitmedim değil gidemedim dikkatinizi çekerim. Geçelim dünyevi nedenleri hepimiz biliyoruz insan isterse yapıyor. Neden istediğin bir şeyi yapmıyorsun diye sordum kendime bu sabah; istemiyor musun yoksa isteğin için harekete mi geçmiyorsun?

Bir, daha önce hiç yapmadığım bir spor ve bilmediğim bir yer giderken egom şey oluyor olabilir, iki şimdi ohooo bu yaşta acemi mi olacağım, üç alıştım “mecburi” hareketsizliğe evet evet ALIŞKANLIK!

Hem de hayat boyu düzenli, profesyonel spor yapıp şunun şurasında sadece birkaç aydır hareketsiz kaldığım halde alıştım yaymaya.

Belki de o alışkanlık içinde bir koruma alanı oluşturdum bilmeden kendime, şimdide de çıkmak istemiyorum o alışkanlıktan, medet umuyorum ben olmayan rutinimden!

Hadi patlat o balonu ve yapmak istediğin şey için kaldır popoyu ama önce emin ol o istekten gerçekten sana ait bir istek mi?

Peki hangi duygunu besliyor isteğin, neye hizmet ediyor? Kim dürtüyor seni kim hareketsiz bırakıyor?

Paylaşır mısınız yapmak istediğiniz ama “yapamadığınız” şeyler var mı? Neden yapmıyorsunuz ya da neden istiyorsunuz?

Günaydın bakma öyle durduğuma aslında alakam yok sakin sporlala ama içimde istek var! Yoga akademinin sitesine girip girip duruyorum internetten. Bir adım öteye gidip ders saatlerini öğrenmişliğim hatta ay bu perşembe bana çok uygun geleceğim demişliğim bile var. Düşün ki ücretsiz ilk ders ama bir türlü "gidemedim", "başlayamadım"! Gitmedim değil gidemedim dikkatinizi çekerim. Geçelim dünyevi nedenleri hepimiz biliyoruz insan isterse yapıyor. Neden istediğin bir şeyi yapmıyorsun diye sordum kendime bu sabah; istemiyor musun yoksa isteğin için harekete mi geçmiyorsun? Bir, daha önce hiç yapmadığım bir spor ve bilmediğim bir yer giderken egom şey oluyor olabilir, iki şimdi ohooo bu yaşta acemi mi olacağım, üç alıştım "mecburi" hareketsizliğe evet evet ALIŞKANLIK! Hem de hayat boyu düzenli, profesyonel spor yapıp şunun şurasında sadece birkaç aydır hareketsiz kaldığım halde alıştım yaymaya. Belki de o alışkanlık içinde bir koruma alanı oluşturdum bilmeden kendime, şimdide de çıkmak istemiyorum o alışkanlıktan, medet umuyorum ben olmayan rutinimden! Hadi patlat o balonu ve yapmak istediğin şey için kaldır popoyu ama önce emin ol o istekten gerçekten sana ait bir istek mi? Peki hangi duygunu besliyor isteğin, neye hizmet ediyor? Kim dürtüyor seni kim hareketsiz bırakıyor? Paylaşır mısınız yapmak istediğiniz ama "yapamadığınız" şeyler var mı? Neden yapmıyorsunuz ya da neden istiyorsunuz?

A post shared by Nihan Kayalıoğlu (@nihankayalioglu) on

Tags from the story
,
Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

Buna Kıskançlık Mı Deniyor?

Buna kıskançlık mı deniyor? Çok severim karışmam dırdır yapmam ama bunu👆🏼yaparım! Cool...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir