Haydi Hiç Tanımadığın Bir Çocuğun Hayatına Dokun

Kitap okuma alışkanlığı çocukluktan geliyor. Onlar daha bebekken, kitaplar ve defterler dikkatlerini çekiyor aslında… İşte bu ilgiyi daimi tutmak çok önemli. Yatmadan önce birkaç sayfa okumak, hem çocukla ilişkiyi kuvvetlendiriyor hem de onları geleceğe hazırlıyor. Dünya hakkında fikir veriyor, en önemlisi hayal gücünü canlandırıyor. Tamam kendi çocuğumuz bizim için her şeyden önemli, onlara elimizden geldiğince tüm olanakları sunmaya çalışıyoruz. Ama ya içinde büyüdüğü toplum geri kalıyorsa? Tüm çocuklar okusun, kitaplara ulaşabilsin istiyoruz.

Hâlâ yurdun çeşitli küçük şehirlerinde, kütüphanesiz okullar var. Onlar için elimizden bir şey geliyor mu? Gelebilir… Bu okullar için yoktan kütüphane var eden bir kulüple tanıştık; Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü. Henüz çok yeniler. İlk projelerini 2017 Ocak’ta Tokat’ta gerçekleştirmişler, şimdi sırada Muğla var ve kitap eksiklerini tamamlamaları için onlara yardım etmek istiyoruz.

Sloganları: “Tozlu Raflardan Rengarenk Düşlere”, projelerinin adı ise “Gülümseten Düşler Kitaplardan Geçer”. Bir de şarkıları var: “Tüm Türkiye buna inansa… Bir inansa, kitap bağışlasa… Çocuklar hep kitap okusa #birokusa… Uzansak… Tokat’a, Muğla’ya…” Daha çok çocuğun kitap okuyabilmesi ve gülebilmesi için destek olalım.

Gülümseten Düşler Kitaplardan Geçer – KOUEMK

Sosyal medya hesapları:

Instagram: kou_emk

Twitter: KOUEMK

Facebook: Kouemk

Ayrıntılı bilgiye internetanneleri.com’dan ve SM hesaplarından ulaşabilirsiniz. Bugün, “Hiç tanımadığım bir insanın hayatına dokunmak için mükemmel bir gün.“

Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

Kanyon Carluccio’s Brunch

  Hanımlar, beyler ve sevgili minikler 20 Aralık Pazar Carluccio’s Kanyon’da biz...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir