İlk Yıllarda Çocuk Beslenmesi

Benim de 7 aylık bir bebeğim olması sebebiyle şu aralar kafam karışık aslında nasıl oldu da karıştı bilmiyorum. Zihnim oldukça netti bu konuda, sütüm var ve artık ek gıdaya da geçtiğimize göre herşeyi yiyip içmeye başlayacaktı fakat bu mahalle baskısı varya insanı bildiğinden uzaklaştırabiliyor.

Benim çok sevdiğim bir doktoturumuz der ki; yaşlı kadınlarda iç güdüsel bir çocuk besleme isteği vardır. Bu isteği yenemeyen yaşlı kadınlar anneyi memeden soğutup bebeği besleme işini üstlenmek isterler. Ve ‘Senin göğüsleri küçük bizimkiler yerlere değerdi’, ‘Senin sütün yok, bizim sütümüz fışkırırdı’, ‘Bu çocuk küçük kaldı büyümüyor’ gibi laflar ederler. Bu sözlerle hem annenin sütünün gelmesini önlerler, hem de çocuğa büyük zarar verirler.

Şahsen ben anlayamıyordum neden böyle dendiğini, bir türlü algılayamıyordum. Sürekli bir az yiyor, büyümemiş… Görseniz benim çocukların da maşallahı vardır. Buna ragmen ben de işitiyorsam bu lafları ve kafam karışıyorsa benim de gideceğim aşağıda ki eğitimden bahsetmek istiyorum sana.

image

Çocuklarımızın ilk yılları hayatlarındaki çok önemli bir dönemi kapsıyor. İlk yıllar zihinsel ve bedensel gelişimlerinde önemli rol oynuyor.

Bu noktadan yola çıkarak anneysen.com “İlk Yılların Hikayesi” kampanyası kapsamında tüm anneleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları/Çocuk Gastroenteroloji ve Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Benal Büyükgebiz ile “İlk Yıllarda Çocuk Beslenmesi Eğitimi” düzenliyor.

Anneler bu eğitimde katı gıdaya geçiş, iştahsız çocuk, beslenme ile ilgili her türlü sorularına cevap bulabileceklermiş.

Kontenjan sınırlı olduğu için, annelerin kayıt için isim, soyisim, anneysen.com üye ismi, telefon numarası ve çocuk yaşı bilgilerini egitim@anneysen.com’a göndermeleri gerekiyor.

Etkinlik detayları:

Tarih: 6 Ekim, Pazar

Saat: 10.30-13.30

Yer: Ritz Carlton, İstanbul 

Nihan

Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

cannes… nice…monaco…montecarlos…sirmione…como…milano…

bayram tatilinde annem babam ve kardeşimle beraber ufak çaplı bir tura çıktık…...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir