Kimse Gibi Olmaya Çalışmayın

Mükemmel anneyi geçtim en mükemmel anne ben olacağım derken beyni yakmayın, görüşünüzü bulandırmayın ve hep gülümseyin.

Nasıl olsa imkansız diye de su koyvermeyin, hayalinizdeki ebeveynliği kalıp ve inanışlarınızdan bağımsız bir şekilde hayata geçirin.

Kimse gibi olmaya çalışmayın, başkalarında gördüklerinizi onların yaptığı gibi yapmaya da çalışmayın, onlar gibi olursunuz!

Siz beğendiğiniz şeyleri, hayallerinizdekilerle sentezleyip kendi ebeveynlik versiyonunuzu gerçekleştirin.

Çocuğunuza kendi geçmişinizin gölgesinden bakmadığınız keyifli bir ebeveynlik yolculuğu dilerim ve hatırlatmak isterim ki; her çocuk doğduğunda bir anne ve bir baba doğar.

Bu anne ve babayı canlandırmak sizin elinizde…

Mükemmel anneyi geçtim en mükemmel anne ben olacağım derken beyni yakmayın, görüşünüzü bulandırmayın ve hep gülümseyin. Nasıl olsa imkansız diye de su koyvermeyin hayalinizdeki ebeveynliği kalıp ve inanışlarınızdan bağımsız bir şekilde hayata geçirin. Kimse gibi olmaya çalışmayın, başkalarında gördüklerinizi onların yaptığı gibi yapmaya da çalışmayın, onlar gibi olursunuz! Siz beğendiğiniz şeyleri, hayallerinizdekilerle sentezleyip kendi ebeveynlik versiyonunuzu gerçekleştirin. Çocuğunuza kendi geçmişinizin gölgesinden bakmadığınız keyifli bir ebeveynlik yolculuğu dilerim ve hatırlatmak isterim ki; her çocuk doğduğunda bir anne ve bir baba doğar. Bu anne ve babayı canlandırmak sizin elinizde…

A post shared by Nihan Kayalıoğlu (@nihankayalioglu) on

Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

Disiplin

Bu ay ki yazımda bazılarımızın olmazsa olmazı, bazılarımızın ise korkulu rüyası disiplinden...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir