Koca Evren Kime Yetmiyor?

Uçaktan indim bir heves ben Ankara’ya geldim mezunu olduğum Bilkent Üniversistesi’nde bir söyleşim olacak diyecektim ki, şu saat oldu (05.02) ne uyudum ne de diyecek bir şey bulabildim tam arka sokağımda gelişen olaylar ile ilgili… Kontrolümüzden çıkmış olaylar orada burada patlıyor içimizi yakıyor! Uyumuyoruz, üzgünüz ve sonra gidip işlerimize çalışıyoruz, çocuklarımızla ilgileniyoruz, yaşıyoruz. Bütün bunları sağlıklı bir şekilde yapabiliyor muyuz? Yapıyorsak da ne kadar daha yapabiliriz?
İçimizdeki, bizim gibi olmayanlarla çatışmalarımız dışarıda bomba şeklinde ve savaşlarımız da ölü bedenler olarak gözümüze gözümüze sokuluyor bizi de yavaş yavaş öldürüyor. Uzakta değil yanı başımızda, başka ülkede değil doğduğumuz büyüdüğümüz coğrafyada! Evren bize mesaj veriyor neyi paylaşamıyoruz? Yaşamak dururken hepimiz hepimizden yaradandan ötürü bir parça taşırken neyin peşindeyiz? Güç dünyayı ele geçirmekse kimse geçiremeyecek, kimse dünyanın hakimi olamayacak olacağım oldum sananlar ne kadar yanıldıklarını hala göremiyor mu? Güç hepimizde bende sende onda… O gücü; yıkmak, kendi yaşamı için başkalarınınkini yok etmek, dünyanın hakimi olmak ve gücün tek sahibi olmak için kullanmak yerine farklı yaşamlar içinde istediğin hayatı yaşamak için kullanmak daha zekice değil mi? Savaşların kazananı savaşa girmeyenler, savaşı bırakanlardır. Ez cümle savaş olan yerde kazanç yoktur, güç yoktur, zafer sandığın şey aslında senin içindeki şeytanın sevincidir. Hep birlikte güzelce yaşamak hayal değil, güç sahibi olunca yapabileceğin savaşarak kazanabileceğin bir şey hiç değil! Sahiplendiğin her şey sonuçta senin ölümün bırak herkes olsun koca evren kime yetmiyor?
Not: bu paylaşımım aslında şu haberi vermek içindi ama olaylar beni başka şeyler yazmaya götürdü ne yazık ki. Bugün 12.40-13.40 saatleri arasında Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Ffb-5 amfide olacağımı söylecektim aslında ve de söyleşinin herkese açık olduğunu @bilkentyes #bilkent

Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

BABALAR DA ÇOCUK BAKAR

  BİR BABA ÇOCUĞUNA NASIL BAKAR?   Evet Yanlış duymadınız babalar da...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir