Mevsim Kutusu İle Sağlıklı Beslen!

İşe git, çok çalış, çocukların geleceğini planla, kendine ama öncelikle onlara iyi bak, okula götür, al, ödev yaptır, faturaları öde, eksikleri al ve bu sırada sağlıklı beslen.

Sağlıklı beslenmek sadece sağlıklı yemek pişirmekle olmuyor birinin buzdolabını doğru malzemelerle de doldurması gerekiyor.

Tamam yeşillere, morlara ağırlık vereceğiz, karbonhidratı sebzelerden alacağız ama aynı zamanda da mümkün olduğunca kimyasallardan ve işlemlerden uzak, iyi tohumlarla yetişmiş mevsiminde besinler tercih edeceğiz.

Doğru malzemeye ulaşmak her zaman kolay olmuyor, üstelik vakit de alıyor zira marketlerden aldığımız sebze meyvenin hibrit, genetiği değiştirilmiş ve ilaçlı tarım ile yetiştirilmiş olup olmadığını bilmiyoruz.

Bu kadar işin arasında eve geldiğinde seni mis gibi mevsiminde taze gıdalarla dolu koca bir kutunun karşılaması büyük bir zaman tasarrufu ve sevinç konusu!

Standart tarımın ilaçlarla çözdüğü sorunları tamamen doğal kül suyu, biberli karışımlarla çözen, kimyasal gübre ve katkı kullanmayan.

Yerel çiftçi ve üreticiyle dayanışarak yerel tohumların kaybolmamasını sağlayan @mevsimkutusu ‘ndan yaptım bu sefer.

Vakit nakittir; sipariş verdim, kapıya geldi sağlık kutusu.

İşe git, çok çalış, çocukların geleceğini planla, kendine ama öncelikle onlara iyi bak, okula götür, al, ödev yaptır, faturaları öde, eksikleri al ve bu sırada sağlıklı beslen. Sağlıklı beslenmek sadece sağlıklı yemek pişirmekle olmuyor birinin buzdolabını doğru malzemelerle de doldurması gerekiyor. Tamam yeşillere morlara ağırlık vereceğiz, karbonhidratı sebzelerden alacağız ama aynı zamanda da mümkün olduğunca kimyasallardan ve işlemlerden uzak iyi tohumlarla yetişmiş mevsiminde besinler tercih edeceğiz. Doğru malzemeye ulaşmak her zaman kolay olmuyor üstelik vakit de alıyor zira marketlerden aldığımız sebze meyvenin hibrit, genetiği değiştirilmiş ve ilaçlı tarım ile yetiştirilmiş olup olmadığını bilmiyoruz. Bu kadar işin arasında eve geldiğinde seni mis gibi mevsiminde taze gıdalarla dolu koca bir kutunun karşılaması büyük bir zaman tasarrufu ve sevinç konusu! Standart tarımın ilaçlarla çözdüğü sorunları tamamen doğal kül suyu, biberli karışımlarla çözen, kimyasal gübre ve katkı kullanmayan. Yerel çiftçi ve üreticiyle dayanışarak yerel tohumların kaybolmamasını sağlayan @mevsimkutusu ndan yaptım bu sefer. Vakit nakittir; sipariş verdim kapıya geldi sağlık kutusu.

A post shared by Nihan Kayalıoğlu (@nihankayalioglu) on

 

Tags from the story
, ,
Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

Keşkesiz Ebeveynlik

“Keşkesiz Ebeveynlik” Her çocuk doğduğunda bir anne ve bir baba doğar, çocuklar...
Devamı

1 Comment

 • ebeğinizin sabah saat 5’de uyanmadan önce kendinize zaman ayırmak için gece geç saatlere kadar ayakta kalıyorsunuz. Öğle saatlerine kadar ofis klavyenize yumuşacık bir yastık gibi bakıyorsunuz. Eve geçiş vaktine kadar çikolata ve kahve içmeye devam ediyorsunuz.
  Eğer bunlar size tanıdık geliyorsa, biraz doğal enerji vericilere ihtiyacınız var demektir.
  1. 20 Dakika Daha Erken Uyuyun
  Ah, evet söylemesi kolay dediğinizi duyar gibiyiz. Fakat anne-baba olarak çocuklarınızın dikkati dağıldığında hemen anlarsınız, bu onların yatma vaktinin geldiği anlamına gelir, çocuklarınızı hemen yatırıp uyuduklarından emin olun. Aynı korumacılığı kendinize de gösterin ve ilk yorgunluğu hissettiğinizde yatın. 20 dakika bile erken uyumak, ertesi güne daha enerjik başlamanıza yardımcı olacaktır.
  2. Sıcak/Soğuk Duş
  Sabah duşlarınızı ayılma egzersizi haline dönüştürün, duş aldıktan sonra suyu mümkün olduğu kadar soğuğa ayarlayın ve birkaç dakika altında kalın. Bu kan dolaşımını hızlandırmanın ve depresyonu uzaklaştırmanın eski bir yöntemidir.
  http://blog.teyzesizsiniz.com/vucudunuz-icin-8-dogal-enerji-kaynagi/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir