Multi Vitaminlerle Multi Sağlıklı Çocuklar

İlk aylar emzirme derdi, sütüm yetiyor mu, bebeğim doyuyor mu gibi sorunlar yaşanıyor. Tam her şey yoluna girdi derken bu sefer de ek gıdaya geçiş dönemi çileleri geliyor. 🙂 Genellikle 6. aydan itibaren bebeklerimiz ek gıdaya yavaş yavaş geçmeye başlıyor. Çiğneme ve yutma işlerini daha kolay becerebildiklerinden, anne sütü yeterli olsa bile ek gıdalar tavsiye ediliyor. Ek besinlere başlandıktan sonra anne sütünün kesilmesi zorunlu değil elbette. Ayrıca anne sütündeki bazı maddeler, bebeklerin sindirimine yardımcı oluyor. Anne sütüne devam!

Ancak bebeğinizde iştahsızlık, düzensiz beslenme, ek gıdaya alışamama, memeyi reddetmek gibi sorunlar yaşanıyorsa ne yapıyoruz? Soluğu doktorda ve eczanelerde alıyoruz. Çünkü bu noktada devreye bazı ilaçları sokmak gerekiyor. Mesela 1969’dan beri faaliyette olan Oro İlaçları’nın sitesine bakınca eczaneye girmiş gibi oluyorsunuz. Probiyotik, mikroorganizma içeren takviye gıdaları, omega 3, balık yağı, farklı vitaminler içeren tabletlerinin yanında çeşitli krem, sprey, temizleyici maddeleri de ihtiva eden geniş bir yelpazeye sahip. Bir göz atmakta fayda var. En dikkat çeken ve faydalı ürünlerinden üç tanesi hakkında da bilgi verelim.

  • Multikids

Omega 3, Çinko, C Vitamini içeriyor. (4 yaş üstü çocuk ve yetişkinler için balık yağı şurubu.)

Vücudumuzun üretemediği fakat ihtiyaç duyduğu Omega 3 yağ asitlerinin dışarıdan alınması gerekiyor. Omega 3 derin soğuk su balıklarında bulunur. Ülkemiz coğrafi koşulları bu tip balıkların yetişmesine olanak tanımamaktadır. Multikids, Dünya Sağlık Örgütünün önerdiği oranda Omega 3 barındırır.
Bunun yanında içeriğinde bulunan çinko ve vitaminlerle de birlikte Multikids kullanımı, fiziksel ve zihinsel gelişime, bağışıklığa destek verecektir.

  • Samigra Kids;

Kara Mürver ekstraktı, C Vitamini içeriyor. (4-10 yaş grubu çocuklar için. Günde 2 defa tok karnına 10-15 ml tüketilmeli)

  • Samigra Plus

Kara Mürver ekstraktı, Çinko, C Vitamini içeriyor. (Yetişkinler için. Günde 1 defa tok karnına 10ml tüketilmeli)

Bağışıklığa hızlı destek sağlar, grip semptomlarının kısa sürede düzenlenmesine yardımcı olduğu yapılan araştırmalarla ortaya konulmaktadır. Tadı lezzetlidir.

Tags from the story
, ,
Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

#efluent5 Buluşması

Ben size geçen hafta niye Paris’e gittiğimi söylemiş miydim? Dünyanın dört bir...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir