Odada dört mevsim

 

 

 

 

 

ODADA DÖRT MEVSİM

Bu haftasonu Canali ile hem eğlendiren hem eğiten bir çocuk oyununa davetliydik; “Odada Dört Mevsim”
Vivaldi’ nin efsanevi ‘Dört Mevsim’ i ile teknoloji ve sanatı buluşturan keyifli bir müzikli çocuk tiyatrosu.

image

Çocuk ve sanatı buluşturan, yaratıcı, özgün, eğlenceli bir müzikal olduğu için çocukların zengin hayal dünyasında kolayca yer buluyor ve onları çok eğlendiriyor. Bizim minik pek eğlendi. Bay Cızbız’ın ellerini birbirine sürterek mevsimleri değiştirmesini ve televizyon dışında da bir sahnede canlı insanların onu eğlendirebileceğinin bilincine vardı. Gerçi televizyondakilerin de canlı olduğunu sanıyor ama olsun. Çocuk klasikleriyle tanınan Neşe Türkeş’in yazdığı ve Okan Yahşi’nin yönettiği “Odada Dört Mevsim” ile bir odanın içine Vivaldi’nin dört mevsimini sığdıran oyun, çocukların keşfedilmeye hazır, büyülü dünyalarının kapısını açıyor.

image

 

Odasında nasıl vakit geçireceğini bilmeden sıkılan Bora’nın, yardımına koşan bilge sinek Bay Cızbız ile arasında geçen hikayeleri konu alıyor “Odada Dört Mevsim”, Vivaldi’nin eşsiz müzikleriyle miniklerin hem gözlerine hem de kulaklarına hitap ediyor.

image

Müziklerinin yanı sıra, danslar ve görsel efektlerle hayal gücünü sınırsız kılan bir oyun. Teknoloji, müzik ve sanatın bir arada sunulduğu “Odada Dört Mevsim” 45 dakika boyunca keyifli vakit geçirecekleri bir tiyatro.

“Odada Dört Mevsim”, Kasım ayı itibariyle her Cumartesi ve Pazar günleri BKM’ de çocuklar ile buluşuyor. Etkinliğin biletlerini Biletix ve BKM gişesinde bulabilirsiniz.

www.bkmonline.net

Bizim için çok eğlenceli bir anne çocuk aktivitesi oldu. Anne olmanın en eğlenceli yanlarından biri çocuğunla onun hoşuna giden mutlu olduğu bir aktiviteyi beraber paylaşmak ve onun gibi çocuk olmak.

Nihan

Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

İyi pazarlar

Çocuklarla birebir de zaman geçiriyor musunuz? Biz 2 gün Lila ile #annekız...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir