2014 Oscar Ödül Törenleri

Biliyorum biraz geç oldu, Oscar ödülleri sahiplerini bulalı, aslında tüm değerlendirmelerimi canlı kanlı twitterdan paylaştım ama buradan yazamadım. Bir kere Ellen harikaydı geceye #selfie ile imza attı, bence çok eğlenceliydi,  fakat elbise kıyafet saç baş bakımından oldukça sıkıcı bir törendi ve benim kırmızı halı heyecanımı dindiremedi 2014 Oscar ödül törenleri. Belki bizim beklentilerimiz arttı belki de bir önceki gün Los Angeles’da yağan yağmur kıyafet seçimlerini etkiledi ya da hiçbiri ama katılımcılar ve adaylar harikaydı.

Sıkıcı derken neyi kast ettiğimi anlatayım mesela al sana Julia Roberts! Hayır, evet o Julia Roberts, ne giyse ne yapsa biz onu beğeneceğiz ama bu “modest” yakalı iç karartan siyah dantelli elbisenin olayı nedir? Arada göğüs dekoltesine sansür gelmiş, tırnaklar açık mavi, saçlar özensiz ama o bir Julia Roberts! Kötü diyebildik mi hayır çünkü onun ışıldayan gözleri, kocaman gülüşü ve aldığı Oscar yeter, ama keşke buna layık bir seçim yapsaydı!

 

Sıkıcı ya bir önrek de Brad Pitt ve Angelina Jolie: bence dünyanın bir numaralı çifti onlar!  Ne giyseler, ne yapsalar beğeneceğiz, ne taksalar, ne renk giyseler “shine bright like a diamond” onlar! Her zaman parlayacaklar, her zaman kendilerinden söz ettirecekler, her zaman en çok onlar konuşulacak çünkü onlar en exclusive çift! Şöyle söyleyeyim şu aşağıdaki kıyafetlerle bile Oscars 2014 törenlerinin en iyi çifti onlar. Bak mesela Golden Globes da ikisi de smokin giydi öyle bile en çok onlar beğenildi, konşuldu.

 

Elbise çok hoş bir Elie Saab ama Angelina Jolie’yi sıkıcı yapmış, yaşlı yapmış, fazla kapalı, çok güzel parlıyor ama o ne giyse parlayacak! Bu elbise Angelina Jolie’yi bile şişman göstermiş! Saçlar toplanabilirdi mesela falan bunları konuşmaya gerek yok ki, Angelina ne giyse güzel işte! Brad’se.. O ele bakar mısın? Ben Brad Pitt’im ve Angelina Jolie ile beraberim diyor, fakat o paçalar, o ayakkabı ıııh olmuyor işte anlatamıyorum! Dediğim gibi, anlatmaya da gerek yok zira bu çift ne yapsa Prima! Karşı çıkan?

Bir başka sıkıcı da Amy Adams! Evet Gucci giyor, evet güzel bir elbise ama… saç, makyaj, ayakkabı, takı… hepsi sıkıcı, işte tam da o sıkıcılık ona Oscar getirmedi. Elbise, rengiyle, kesimiyle, duruşuyla “timeless” bir elbise, Oscar onun olsaydı bundan 20 sene sonra bile bu elbise ile çekilmiş pozları yayınlandığında hep “chic” olacaktı o açıdan iyi düşünülmüş olmasına rağmen sıkıcı, bir kolye bile yok ve çok etet…

 

İçimiz sıkıldı biraz da beğendiğin birşey varsa onu söyle diyorsanız araya hemen Kate Hudson’ı alayım. Kadın bir içim su! Saç, makyaj, duruş, gülüş honey you rock! Üstelik after-party de giydiği elbise de muhteşem, bence gecenin en güzeli o! Mathew Mcconaughey’in Oscar kazandığı gecede onun bu ihtişamı, gözleri üzerine çekmesi büyük başarı ve beceri! Tebrikler! Eski sevgilisi Oscar alacaksa kişinin  yapacağı da budur. Makyaj ne kadar varla yok arası, elbisenin kumaşı, duruşu, kırışıksızlığı! Ünlüler kırmızı halıya hazırlanırken elbiseleri kırışmasın diye Kodak Tiyatro’ya yakın bir otelde hazırlanıp oradan da buraya yürüyorlarmış yoksa limuzinden inince o muhteşem elbiseleri korkunç bir hal alıyormuş yolda; mesela Sandra Bullock bu sene buna özen göstermemiş…

 

 

İnsan sadece giydiği ile güzel olmuyor buna bir ödül de gerekir, bir fark yaratmak gerekir, diyorsanız alın size! Karşınızda Lupita N’yongo. Prada elbisesi onun için tasarlanmış bu elbise ile sadece içimizi açmadı aynı zaman hayatımıza Nayrobi Mavisi terimini de soktu! Bu uçuş uçuş sade şık elbise ile benim gibi “less is more” diyenleri haklı çıkarttı! Sıkıcı değil, iç açıcı, sade ama şık ve üstelik en iyi yardımcı kadın oyuncu!

 

Gelelim gecenin en güzel giyinen çiftine!

 

Eğer eşin en iyi erkek oyuncu ödülünü alacaksa kesinlikle bunu giyersin! Müthiş bir elbise, saçı, makyajı o kadar dozunda o kadar güzel ki, üstelik bu elbise de timeless, bu fotoğraflara ne zaman baksan beğeneceksin.  (eğer eski sevgilin oscar kazacaksa tam olarak yukarıda Kate Hudson gibi giyinirsin!)

Gecenin beğeni gören elbiseleri:

 

Jennifer Lawrance, elbisesi Dior, elbise güzel ama şu hareketi yapacaksan lütfen giyme diyorum! Ayrıca onun da elbisesi sıkıcı! Başka tanım bulamıyorum, çirkin mi değil ama kırmızı halımı o da neymiş kırmızı halı benim der gibi, saçları 65 yaş civarı teyzelerimizin stilinde ve renginde, kolyesi tarz olsun diye arkaya atılmış, hele after party kıyafetinin çok daha güzelini bizim terkos pasajında bulabilirsiniz.

 

Hazır mısınız gecenin en çirkin kıayeftine! İlk gördüğüm anda şunu dedim bu elbiseyi Seda Sayan bile giymez evet giymez bu nedir? Önü açık ortası açık, arkası açık, dizleri açık, içini gösteriyor, hem asimetrik, hem dantelli ne ararsan var kırmızı ve siyah çok kötü bir ikili, ayakkabısıyla, saçıyla, küpesiyle çok fena.

 

Oscar 2014 hepimiz için #selfie olarak akıllarda kalacak, öyle bir selfie ki, Julia Roberts, Bradley Cooper, Brad Pitt,’den Jennifer Lawrance’a kadar var…

Nihan

Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

Çocuklu Hayat

zaman geçiyor, Can Ali büyüyor onunla beraber ben de hayatı öğreniyorum… kendime...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir