saatim çalmadan uyandım bugüüüün…

aslında benim bir saatim var! Can Ali! kuzum beni saat ihtiyacın kurtardı diyeceğim ama onunla birlikte saate olan bağımlılığım arttı eskinden saatin kaç olduğuna bile bakmazdım şimdiyse herşey saatle! kaçta kalktı, saat kaç oldu, kaçta uyudu, saat kaç oldu kaçta emecek, kaçta banyo yapacak… ama bugün günümüz 3.48 de aydı… hayırlı uğurlu olsun… paşam kalktı sen de kalk diye bin türlü takla atıyor, sesleniyor ama ben de bu saatte kalkılmaz diye ona hiiiç bulaşmıyorum… hayır zaten koynumdasın uyandıysan da oyna kendi kendine değil mi… ben en sonunda saat 5 e doğru müziği koydum, çünkü Can Ali ağlıyor eh uykusu gelmiştir, emzirdim uyudu diyordum ki yarım saat sonra tekrar kalktı… bütün gün de kustu… ben üstünü değiştiriyorum o kusuyor, ben değiştiriyorum o kusuyor ve sonsuz bir enerjide coşuyor. ben böyle şey görmedim, 6 aylık bebek hem ağlıyor hem sürekli hareket ediyor ordan oraya atıyor kendini hem de kusuyor… anne olarak ben de delirdim! sürekli ağlayan ve oradan oraya kendini atan bu çocuk karşısında ben çaresiz kaldım… şimdi uyuyor acaba yarın günümüz kaçta başlayacak, kaz kusulacak, kaç kez ağlanacak… kim bilir Can Ali içinde neler yaşıyor ve ben anlayamıyorum çözüm bulamıyorum. ben mi abartıyorum bu kusma işini yoksa hafife mi alıyorum… kusmasının nedeni gerçekten gıda alerjilerinin yarattığı bir durum mu yoksa başka bir şeyi mi var? o kadar ikilemde kalıyorum ki… yani bu kadar diyet yapıyorum, zaditen kullanıyoruz, hala kusuyor hala kusuyor… yapılanlar gereksiz mi? yoksa yapılmasaydı daha mı kötü olurdu?
diğer taraftan bu kadar kusarken ve henüz ek gıdalara geçmemişken biz, aklıma şu soru geliyor… Can Ali emiyor bir süre sonra kusuyor, daha sonra acıkıp tekrar emiyor (iki emme arası min 1.5saat koyuyoruz) tekrar kusuyor ve bence aç kalıyor, sürekli kusup emdiğine göre doymuyor… aslında emdiğini kusmasa gayet yeterli besin almış olacak ve benim endişe etmeme gerek kalmayacak ama emip kustuğu için midede olması gerekenler dışarıda olduğu için ben ne kadar süt üretirsem üreteyim bir yere kadar yetişebiliyorum bu em kus döngüsüne ve sonuçta aç kalıp uyku uyuyamıyor gibi geliyor… sütüm yetiyor mu? cevabı kg artışında veya boy uzamasında değil mi? son 1.5 ayda 350gr almış Can Ali… o kadar çok kusuyor ki sanırım 350gr bile benim için iyi bir rakkam inşallah düşüş olmaz…allahtan boyu uzamış… süt ve süt ürünlerimi şimdi bizim derdimiz bu mu kusturuyır bizi? e ben diyet yapıyorum yemiyorum süt ürünleri işte!! hala neden kusuyor?
dün akşam bebelac mısırlı çavdarlı verdim anne sütü ile karıştırıp bugün böyle oldu şimdi sebebi bu mudur? hayır bunu vermeden önce günde 3 kez kusuyordu şimdi en başa dönmüşüz gibi kusuyor ishal de olursa en başa dönmüş oluruz…

Fügen hanımı aradım, Neocate başlıyoruz yarın sabah… mama işine hiç bulaşmak istemiyordum ama sanırım yarın deneyeceğim… deneyecek miyim?
anladığım kadarıyla bu mama ek besinlerin içine de katılabiliyor… inceliyorum bu gece yarın daha bilgili olurum…

Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

Kadın Olmak

Sütyen takmanın, kısa etek giymenin, istediğin yere bakıp içinden geldiğince gülebilmenin ahlak,...
Devamı

2 Comments

  • Nihan cığım
    bu emme aralarını 2,5-3 saate çeksen farklı olur mu acaba ?Ben 4 aylıkken falan not almışım 3-3,5 saatte bir emiyor diye.. Minimum 1,5 saat arası az gibi geldi bana, doktorun ne diyor ?

  • şekerim o kadar çok kusuyor ki acıkıyor. üstelik bir emmede en fazla 5 dakika emiyor ve sadece bir memeyi emiyor dolayısıyla da çabuk acıkıyor… fakat şunu fark ettim dışarıda olduğum zaman daha zor meme verdiğim için daha az kusuyor demek ki arayı uzatmam lazım, nasıl uzatıcam onun ilgisini dağıtmak için bir süre dışarı çıkıcam… ayrıca ben ona yetecek kadar süt üretiyorum o kustukça daha fazla üretim yapmıyorum bir yerde onun midesi boşken benim göğülerimde boş oluyor ve acıkıyor aç kalıyor! ben de ne yapacağımı şaşırıyorum! şimdi bugün biberon denedim bizim ki biberonu almıyor!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir