Sevgili okur

image

Pek sevgili pek değerli okurum çok aralıklı yazıyorum çünkü iki çocukla hayat öyle kolay değil hele güvendiğin bir yardımcın yoksa yanında vay haline!
Ilk aylar gayet iyiydi ikisiyle birden idare edebiliyordum, ne varmış canım iki çocukta diyordum ki küçük 1 yaşına yaklaşırken yürümeye başlayıp car car konuşurken her iki çocuğa da kaliteli zaman ayırmaya çalışırken bünyem zayıf düştü gribal enfeksiyonla karışık tribal enfeksiyon oldum.
Popom yer görmez, gözümse sürekli oturacak yer arar oldu! Sessizlik ise en çok aradığım şey ki gece klübüne gitsek de yüksek sesli müzik eşliğinde dans etsek diyenler elime mum diksin derdim ben! Fiziksel enerji değil mevzu, hayır çünkü raund raund boks yapabilen, 5 set voleybol oynayabilen, squashda iddalı bir anneyim benim yorgunluğum ruhani! Şöyle arada kendine zaman ayırabilmek ile alakalı benim yorgunluğum. 5 çayına gidebilmek,kimse çekiştirmeden azıcık durmak mesela. Kitap okuyabilene hasetlenmemek, duş için hayaller kurmamak aradığım hayat tarzı. 1 aydır imdadıma annem ve babam koştu onlara taşındım koca da ameliyat olunca onu makus talihine bırakıp annemelete çöktüm tabiri caizse. Çöktüm de onları da çökerttim herkes yorgun herkes bunaldı malum enerji çok. Sürekli konuşan 4yaş ve konuşmaya çalışan 1yaş oyun ve ilgi isteyen hiper enerjetik sevgili aşklarım toparlanın eve dönüyoruz burası benim azıcık da olsa dinlenme yerim grip geçti artık evli evine köylü köyüne! Neyse ben anladım ki annenin yerine kimse tutamaz (kendi anneninkini kimse) hiç kimse sen değil ama yardımcı şart anneye time off şart anne azıcık kafa dinleyecek kendine zaman ayıracak ki sağlam kafa sağlam vücut olup çocuklarla mutlu ilişki geliştirebilsin. Yarın bir aday ile görüşmeye gidiyorum dua et bu sefer olsun!

Nihan

Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

Anne olmak

Anne olmak demek onun yerine birşeyler yapmak değildir. Ona izin vermektir. Anne...
Devamı

1 Comment

  • ikiz bebek büyütüyorum en çok hangi konuda zorlandın deseler kesinlikle yardımcı mevzusu derim.
    hakikaten düzgün ve çocuklu ailede çalışmaya uygun birini bulmak çok ama çok zor!
    inşallah en kısa zamanda istediğin birini bulursun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir