Temiz kozmetik Ozonlabs ile Nasıl Tanıştım?

Geçtiğimiz yıl Mart ayında bir davette Balasu Dündaralp’in tanıttığı cilt bakım ürünleri ile tanıştım. Yalnız söylemler ilginçti. Bence çok tuhaftı. Cildi korumak , kimyasal filtre kremler filan tavsiye edilmiyordu. Kafamda deli sorular bende soru bombardımanına tuttum marka sahibini. Ozonlabs O3RSS Serum elden ele dolaştı tabi bende hediye edilen serumu aldım söylenen şekilde kullandım.

Vaatler şöyleydi. Güneş kremleri içinde kullanılan kimyasallar vücuda zarar veriyor, hücrenin hızlı yaşlanmasına ve cildin lekelenmesine neden oluyordu. Nemlendirici sürmek illak ki şart değildir deniyordu. Cildi temizlediğimiz bazların çoğu deterjan içeriyordu. Cilt bir çamaşır değildi ki öyle harala gürele temizlensin. Herkes şaşkındı. Soru yağmurundan baloncuk olmuştu. Sorular hep aynıydı. Peki ne kullanacağız. Cilt bakımı rutini nasıl olacaktı? Üzerine fondöten sürülmeyecek miydi? Neden gözlerimizin altına kapatıcı kullanmamalıydık? Kırışıklıklar için ne yapmalıydı?

Esasen bir beyin fırtınası yapmak da gerekmiyordu kullanım için altı üstü bir serumdu. Lakin bizim klasik her bölge için ayrı ayrı aldığımız kremler, yok losyonlar derken bir ardından gelen bir bilinçlenme ile temiz kozmetik nedir bendeniz anladı ve boynuz kulağı geçti.

Ozonlabs O3RSS Serum’un bende ilk etkileri şöyle oldu. Günlük cilt bakımında temiz cilde uyguladığım Ozonlabs O3RSS Serum ile cildim ve ellerim beyazladı. Tırnaklarımı hiç uzatamazken keratin bakımı gibi bir işe de yaradığını fark ettim. Bu serum aynı zamanda kronik ve akut yaralarda da kullanıldığı için çocukların düşe kalka büyürken kollarında bacaklarında açılan yaralarını iyileştirdi. Sonra artık kozmetiklere ve her türden kişisel bakım ürününü alırken içerik konularında uzman oldum. Öyle yediğimize içtiğimize dikkat ediyorsak , elimize yüzümüze sürdüğümüze de dikkat edecektik.

 

Ozonlabs bir kaç yeni ürünü ile de Instagram’da boy gösteriyordu. Tüm ürünlerini tek tek aldım. Ozonlabs Şampuanları benim için saçlarımda harika etki bırakan, saçlarımı ve cildimi sentetik silikondan temizleyen müthiş bir şeye dönüştü. Bir adaya düşsem yanıma alacağım şeyler listesi yaparken buldum kendimi 🙂 Ozonlabs Şampuanlarını dönüşümlü olarak kullanmakta fayda var. Bir gün Ozonlabs Mentol Coffein bir gün Ozonlabs Aloe Vera saç hücrelerinin şaşırtılmasında ve uzamada oldukça etkili. Ozonlabs Şampuanları ve Saç Kremi Ozonlabs Cashmere sorunlu saç derisi ve saçlar için etkili sonuç vaad ediyor.

 

Ancak Ozonlabs markasını bu kadar sevdim anlaşıldı da şimdi ben şunu hala anlamakta zorlanıyorum. Madem bir sürü zararlı içerik var piyasada. Parabenler almış yürüyor, yok SLES dolu yüz temizleme jelleri, kurşun içeren rujlar, alerjik parfümler. Bu düzende insanlar nasıl bilinçlenecek. Bence bu şöyle olacak. Bundan 5 yıl önce kimsenin temiz kozmetikten haberi olmazken bir kaç deli çıkacak. Olmaz deyip düzen bozacak ve kendisini geliştirmek isteyen firmalarda bu düzene uyacak böylelikle insanlar daha iyi içerik konusunda bir yandan bilinçlenirken sektör kendisine çeki düzen verecek.

Ozonlabs kurucusu Balasu Dündaralp ile sonrasında tekrar bir araya geldim. Kendisinin her konuda manevi bir shift yaşadığını anladım. O da bende kalsın. Birbirimize çok benziyoruz. Esasen hepimiz birbirimize çok benziyoruz. Burayı okurken kendinden bir şey buldun, çünkü arayıştaydın. Şimdi sen buldun, birisinin arayışına sen cevap vereceksin.

Bu temiz kozmetik konusu hakkında bilgi almak istersen öğrendiğim her şeyi sana aktarabilmem için Instagram’dan bana soru sorabilirsin.

Temiz kozmetikteki en iyi kişisel bakım ürünleri için ise www.ozonlabs.org sayfasını ziyaret edebilir ve bir shiıft yaşayabilirsin!

Tags from the story
Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

Fiat 500 L “Büyüsen de tarzını kaybetme”

Duydunuz mu bu arabayı? Ben fiat 500 ü bildirdim, hatta Gucci tasarımlısı...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir