Ünlüler Çocuklarıyla Nasıl Bu Kadar Rahat Seyahat Ediyor?

Bavul hazırlamak, güvenlik kontrolleri, pasaportları muhafaza etmek… Seyahat etmek, listenin içinde “çocuklar” olmadan bile fazlasıyla stresli bir iş… Fakat ünlüler bu işi çok kolaylıkla ve zevkle yapıyor gibi gözüküyor. Peki ama nasıl oluyor bu..?

Pek çok kişi geçtiğimiz yaz Chrissy Teigen ve John Legend’ın kızları Luna ile İtalya’da birlikte yaptıkları tatili hayretle izlerken, Hillary Duff’ın oğlu ile birlikte çektiği uçak yolculuğu fotoğrafları karşısında da şok oluyordu. Tüm bu ünlü yıldızlar çocuklarıyla tatil yaparken bunun ne kadar kolay olduğunu bize göstermekle kalmıyor, aynı zamanda göz alıcı, muhteşem gözükmesine sebep oluyorlardı.

Bu gelişmelerden yola çıkarak ebeveynlik koçu Mercedes Samudio’ya sorular yönelten eonline sitesi, ayrıca kendisinden çocuklarla yolculuk hakkındaki fikirlerini de alıyor.

İşte kısaca çocuklarla yolculuk ve ünlülerin çocuklu tatillerinin ardında yatan sırlar…

İlk olarak hepimizi biraz rahatlatacak ve “ee yani, tabii ki…” dedirtecek bir konuya değiniyor Mercedes. Ünlüler, günlük yaşamlarını, tatillerini daha kolay hale getiren ve yöneten asistan ile ekiplere sahipler. Seyahat rotaları belirlenirken ve biletler satın alınırken, ünlü anne ve babalar çocuklarını seyahate hazırlama işlerine konsantre olabiliyor.

Çocukların dadıları, ebeveynlerin kendilerine özel zaman ayırmaları ve şarj olabilmeleri için gerekli zamanı onlar için yaratabiliyor. Mercedes’e göre buradaki kilit nokta, ekstra bir yardımdan ziyade, gerekli olduğunda ve ihtiyaç duydukları takdirde orada bulunmaları.

Bir ünlü tüm bunlardan vazgeçse bile, erişebilecekleri bir yardımın olmasına her zaman izin veriyor. Güvenebilecekleri ve yardım isteyebilecekleri birilerine sahip olmanın şanslı bilincine sahipler.

Güzergahınızı mümkün olduğunca erken planlamaya çalışın

Ekstra bir yardım almıyorsanız, gideceğiniz yerin yakınlığı / uzunluğu fark etmeksizin erkenden iyi organize olun. Sadece maliyet açısından sizin yararınıza olmayacak, çocuklarla nereye gittiğiniz ve o yer hakkında konuşmaya zamanınız olacak.

Bavul hazırlarken çocuklarınızın en sevdiği şeylerle boşlukları doldurun. Mercedes’e göre tatil zamanları yemek veya saat sınırlarının konma zamanları değil. Çocuklar seyahatlerde tüm bildiklerinin aksi yönde hareket edebilir. Sizin gibi…

Bebek bezleri çantada çok fazla yer kaplayacağından, onlar için ayrı minik bir çanta hazırlayabilir hatta bunları çocukların taşımasına izin verebilirsiniz. Çocuklar bu bavullarla seyahat için ekstra bir heyecan duyabilir. Ayrıca bagaj sorunlarını ve yanınızda fazla yük taşıma sıkıntısını azaltmak için, gideceğiniz yere önceden bavullarınızı göndermeyi deneyebilirsiniz.

En yaygın iki hata; hazırlanamamak ve gerçekçi olmayan beklentiler

Gerçekten, aslında önceden ne kadar çok plan yaptığınız önemli değil, seyahatler öyle pek de öngörülebilir olamaz. Her şeyin düzenli olmasını beklemek, sizi rötarlardan, aniden bastıran yağmurlardan koruyamaz… Kontrolünüz dışında gelişen aksiliklerden dolayı kendinize ve başkalarına kızmayın, bunun yerine hemen bir çözüm bulun.

Ünlü de olsanız, her gezi sizin için bir tecrübedir. Neyin iyi gittiğini düşünmeli, işlerin nasıl daha iyi olacağını düşünmelisiniz.

“Daha efektif bir şekilde nasıl hazırlanabilirim?

Bir dahaki sefere ailem için nasıl, daha başarılı bir tatil organize edebilirim?” diye düşünün…

Gerçekçi olmayan beklentilere gelince, çocuklarınızın yaşı ve ilgileri yönünde gideceğiniz yerleri seçin. Beckham tarzı bir safari turuna çıkmak zorunda değilsiniz… Belki çocuklarınız bunun için henüz çok küçüktür… Önemli olan çocuklarınız ile sizin seyahat alışkanlıklarınızı ve davranışlarınızı edinmeniz. Çocuğa uyum sağlamak ya da onun size uyum sağlaması sorun değil, beraber tatilde nasıl kaliteli zaman geçirebilirsiniz buna bakmak amaç olan.

Son yolculuğunuzdan neler öğrendiğinizin, nelerin iyi gittiğinin farkında olun…

Aile yolculukları, küçük çocuklarla birlikte hiç şüphesiz ki zor. Ama bundan vazgeçmeyin… Bu maceranın size ve çocuklarınıza sunduğu pek çok fayda var. Çocuklarınızı yeni yerler ve kültürlerle tanıştırıyorsanız, bu onların küçük yaşta dünyayı daha iyi anlamalarına ve tanımalarına yardımcı olur. Günlük, rutin seyreden hayattan, işten ve ebeveynlikten önemli bir kopuş gerçekleşir. Ünlü yıldızlar için mesela seyahat, ışıklardan ve hayranlardan bir kaçış demektir.

Mercedes, çocuklar olmadan seyahat etmenin, çocuklarla seyahatten daha avantajlı olduğunu düşünmüyor. Tatillerde çocuğunuzla biriktirdiğiniz anılar hem ebeveyn hem de çocuk için mükemmel bir temel oluşturur.

Tags from the story
, ,
Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

Sophie La Giraffe

Sophie The Giraffe Zürafa Sophie Duydunuz mu? Biz de yeni tanıştık ama...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir