Vazgeçen Sürüklenir

Kimin önde durduğunun veya durduğunun önemi yok. Sonuçta o yay ya kopar ya da biri yaptığından vazgeçer.

Vazgeçen sürüklenir, eğer sadece kendi vazgeçerse. O yüzden ihtiyaçlarınızı müzakere edebileceğiniz, mücadele etmeden anlayabileceğiniz, seve seve idare edebileceğiniz ilişkiler kurun yoksa uçurumdan aşağı düşersiniz.

Bu sizin için iyi ve yeni başlangıçlar demek olsa bile! Seçimler, sonuçlar ve geri gelmeyen zamanın farkındalığıyla adım atmak, durmak, koşmak, yarışmak ya da her neyse seni istediğin sonuca ulaştırmak için daha uygun olmaz mı?

Endişe, kıskançlık, yetersizlik, kendinden çok sevmek, yalnız kalmak, ölmek, aşık olmak… Duygularına kapılıp onun kontrolünde hareket etme zevkinden mahrum kalabilirsen, yapabilirsen bunu dursan da, gitsen de, sürüklensen de mutlu olmaz mısın?

O zaman her anın mutlu geçmiş olmaz mı? Anlık duyguların zevklerine kapılıp bağlanıp gitmekten daha uzun değil mi? Zevkin içini sen doldur… Sigara, yemek, kişi, alkol, kumar, iş, mevki, para, şekil, titre ya da görüntü! Bağımlılık kısacası.

Bağımlı olduğun bir şey varken onun gitmesiyle yıkılacak, yok olacakken mutlu olabilir misin? Şöyle sormak daha doğru olabilir; yaşadığın her andan keyif alan, mutlu bir insan olabilir misin hayatın boyunca? Şeklen değil gerçekten mutlu olabilir misin?

Tags from the story
Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

Müfredat Teferruat.

Hayatta tek ihtiyacınız olan hayal gücünüzü kalıplara sokmaya çalışacağımız, yüzyıllardır ‘zannettiklerimizi’ en...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir