Vodafone Altınkulüp Instagram On Air

Vodafone Türkiye dijital alanda başarılı olan kadınların katılımıyla Çırağan Sarayında Altın Kulüp tarifesini duyurdu. Kadınların ihtiyaçlarını araştırarak onlara özel bir tarife oluşturmuşlar bunu yaparken de onların ilgi alanlarına göre kendilerini geliştirip hayallerini gerçekleştirmelerine destek olmak istemişler. Ben de bir kadın ve internetanneleri.com’ un kurucusu olarak  Vodafone instagram hesabından etkinliği canlı canlı yayınladım.

Kısaca özetlemem gerekirse, “kadınların gücüne güç katıyoruz” sloganıyla yola çıkan Altın Kulüp Vodafone’un ev hanımları için yeni hizmeti. Aslında, içinde “anne”, “eş”, “kardeş”, “abla”, “teyze”, “hala”, “görümce”, “gelin”, “arkadaş” ve ailemizin daima “kız çocuğu” olarak birçok sıfat ile sürdürdüğümüz hayatlarımızın, “ev hanımı” rolümüz ile de dolup taşan yoğunluğunda kadınlara sunduğu bir tatlı kıyak!

Paketinin üyelerine sunduğu en dikkat çeken özelliği şu: 12.00 ile 16.00 saatleri arasında Vodafone kullanıcıları ile konuşmak beleş. Annemizi, kayınvalidemizi, dostlarımızı rahat rahat arayalım diye. Taze fasulye tarifini rahat rahat alalım, hal hatır soralım, arkadaşlarımıza tavsiyeler verelim, ilişkilerimize iletişimin gücü ile sıcaklık katalım, bir tatlı ses duyup şakalaşalım, kafa dağıtalım, geyiğe vurup hayatın yoğunluğuna es verebilelim, kaygılarımızı, mutluluklarımızı paylaşabilelim diye. Bunu yapmak için bir de ‘para’ vermeyelim diye bedelsiz sunulan bir güzellik. Paketin içerdiği bir diğer özellik ise daha genel bir katkıya yönelik olduğundan heyecan verici çünkü dijital dönemin dijital kadınları olma yanımıza sesleniyor. Sunduğu uygun fiyatlı tarifeler, kadınların ‘internet’ dünyasının mümkün kıldığı imkanlara daha fazla ulaşmasını ve dijital yönden güçlenmesini amaçlıyor. Çünkü hepimizin fark etmeye başladığı gibi, internet dünyası ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen kadınlar için çağımızın en önemli gelişmelerinden biri. Kadınların bilgiye kolay ulaşmasında, bilgiyi paylaşabilmesinde artık bir olmazsa olmaz. 

 

Lütfen, internet ve sosyal medya erişiminin, dijital kadının dijital anneliği kapsamında, arttırılmış dijital gücü ile çocuklarına sesini duyurma çabası içindeki yerini de geri plana atmayalım. Benimkiler daha küçük olduğundan, henüz çağın gereği anne mesajları kapsamında oğluma WhatsApp’tan  “kaçta geleceksin seni çok seviyorum oğlum kalp kalp kalp”, “gelirken yoğurt alır mısın?!” mesajları atmıyorum. Yüklü internet paketimin bir kısmını onların dijital içerikleri birbirimizle paylaşarak harcayabilirim ama umarım fiziksel ve gerçek iletişiminizin asla kesilmediği dijitalin bonus ve keyif olduğu yıllar oluşturabiliriz. (Can Ali ve Lila’ya içimdeki potansiyel dijital anneden sevgiler.)

Konuma geri dönecek olursam, Türkiye’de kadınları dijitalleştirerek güçlendirmeyi amaçlayan bu paket sunduğu iletişim imkanlarının yanı sıra, cihaz kampanyaları ve ünlü markaların alışverişlerinde indirimler de sağlıyor. Yani teknolojiye erişim ve alışverişlerde de kadınlara kolaylık sağlamak da avantajları arasında, artık devamını siz şuradan araştırın. Altın Kulüp paketine, Türkiye’nin 81 ilindeki A101 mağazalarından ulaşabiliyorsunuz ve isterseniz yeni hat açtırarak isterseniz hattınızı taşıtarak paketi kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Etkinliğe dönecek olursam, proje tanıtımı amacıyla düzenlenen ve kadının dijitalleşmesine yönelik farkındalığı arttırmak amacıyla sosyal medyada aktif ve başarılı kadınları bir araya getiren programın teması Altın Günü’ydü. Dijital ev hanımı, dijital anne, dijital kadın olmanın gerçekten ne olduğunu sunan başarı örnekleri, “bilgi paylaştıkça güçlenir, biz bilgiyle güçleniriz” düşüncesi ile güçlü kadınlar tarafından sunuldu, güçlenen kadınlar ile paylaşılmış oldu.

 

“Annelik Her Zaman Tozpembe Değil” kitabında ve blogunda annelik deneyimlerini samimi bir şekilde paylaşan Blogcu Anne sosyal medya kullanımına yönelik bilgilerini aktardı bizlere. Vodafone’un kadınlara yönelik diğer bir projesi olan Girişimcilikte Önce Kadın programı ve dijitalleşme ile iş hayatını dönüştüren seramik sanatçısı Rabia Özdemir Tokat deneyimleri ve neşeli atölyesi ile renk kattı. Son dönemde Türk kadının Türk aile yapısı içinde evlilik ile imtihanını (!)  esprili bir dil ile işleyen ‘Kocan Kadar Konuş’ film serisindeki başrolü ile kalplerdeki yerini güçlendiren Ezgi Mola da tüm sempatikliği ve düşünceleri ile bizlerleydi. Kendisi ile böyle de şirin bir karede anı birleştirdik:

 https://www.instagram.com/p/BP7zeyUB2jE

Kampanyanın Beyazıt Öztürk’ün ev hanımları ile bilek güreşine girdiği reklamı da komik olmuş.

https://www.instagram.com/p/BP-MwOvgMQw

Ben de burada olan biteni VodafoneTr instagram hesabından canlı yayınla paylaştım. Vodafone Türkiye’nin ilk instagram canlı yayının sunucu, kameramanı, editörü, içerik oluşturanı, cimicipi olmak oldukça gurur vericiydi! Hayalimde hep Oscar törenlerinin red carpet’ını sunmak vardı bakarsın o da olur…

Sözün özü, mutluyum kadınlar için yapılan her güzel şeyden! Teşekkürler Vodafone.

Not: Vodafone kırmızısı eteğimi çok soran oldu kendisi Mapa’dır.

Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

Süt Alerjisi

Can Ali doğduktan sonra yüzünde kırmızı kırmızı kızarıklıklar oluşmaya başladı, hafif pütürlü....
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir