Yazın Daha Doğal Saç Modelleri Makbuldur

Yaz ve bahar mevsimleri güzellik, bakım, makyaj, saç konusunda acayip bir rahatlama demek. Çünkü güneş zaten pırıl pırıl parlıyor ve içimizdeki ışıltı, yüzümüze de, cildimize de, saçımıza da daha fazla yansıyor. Özellikle doğal olmayı seven kadınlar için yaz ve ilkbahar mevsimleri biraz daha avantajlı ve güzel zamanlar.

Ben zaten doğallıktan yanayım ama bu demek değil ki, kozmetik, güzellik ve bakım dünyasından bi’ haberim. Herkes kadar ilgiliyim ve seviyorum. Saçımı aynaya bakmadan da dağınık topuz yapabilirim ama farklı modelleri incelemek de ufkumu genişletiyor ve çok eğlenceli.

Ayrıca yaz da olsa güzelliğimden, bakımımdan, dikkat çekiciliğimden ödün vermem diyenler kadınlar ve anneler için çeşitli önerilerin bulunduğu internet siteleri yine ilk başvurulacak kapı oluyor. Mesela elle sayfaları gibi. Gerçi bu sayfalarda saç, makyaj alternatifleri ararken kendinizi, magazin, moda, astroloji sokaklarından hangi birine girip, dolaşsam da çıksam derken bulabilir ve bir miktar yönünüzü kaybedebilirsiniz. Dünya basınında ünlü kadınlar nerelerde, ne yapıyor, hangi ödül töreninde ne giyiyor gibi bilgiler edinebilirsiniz.

Sonuç olarak bu sayfalarda hem amaca yönelmek hem de araç olarak mesela ünlüleri kullanmak mümkün. Ünlü model ve oyuncular neler giyiyor, saçlarını bu sezon hangi renge boyuyor ya da hangi ünlü kendi markasını üretmeye başlamış ve bu arada astrolojik olarak annemiz nasıl bir kadın… gibi.

Hem kendine bakım yapmayı seven hem de magazinsel yönden araştırma yapmayı seven kadınlar / anneler için çok eğlenceli ve öğretici bilgiler yer alıyor elle’de. Doğal görünmek isterken yüzüne onlarca kozmetik ürünü sürüp, düğüne giderken bile yapmadığım makyajı yaptıran öneriler de yok. Nude tonlarda rujlar mı arıyorsunuz, çok farklı ruj çeşitleri bulabilirsiniz, saçımı bu yaz farklı bir renk yapmak istiyorum diyorsanız, önce bir bakın bakalım, ne de olsa denenmişi var burada, kim ne yapmış, nasıl durmuş, yakışmış mı, siz de denersiniz sonra.

 

Tags from the story
, ,
Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

Sabah İnsanı Mısın?

Sabah insanı değilim diyorsan, uykuna düşkünsen ya çocuk yapmayacaksın ya da o...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir