Paracıklaaar, paracıklar. Şimdi de GAP’te Paracık’lar

 

Genç bir anneyseniz bilirsiniz; bebeğinizi kucağınıza ilk aldığınız an kendi anne-babanız da, kayınvalide ve kayınpederiniz de bir kara sevdaya yakalanır: Torun sevdası.

Bu sevda, sevdaların en büyüğüdür. Anne-babanızı tanıyamassınız. Sanki bütün sinirleri alınmış, pamuk gibi birer insan olmuşlardır o andan itibaren. Sizin yıllardır yapamadığınızı el kadar bebek çat diye yapıvermiştir.

Konuya geliyorum; anneannelerin ve babannelerin en büyük tutkuları da torunları için alışveriş yapmak değil midir? Evet, öyledir.

Türlü türlü çoraplar, ayakkabılar, paltolar, taytlar, tişörtler, ayakkabılar… Hatta daha çocuğunuz doğmadan almaya başlarlar bunları. Çocuk doğduğunda zaten koca bir gardolap dolusu kıyafeti olmuştur bile.

Can Ali’nin ve Lila’nın kıyafetlerine baktığımda aklımdan HOPİ geçti. Eğer annem çocuklar doğmadan önce ve doğduktan sonra yaptığı bu alışverişlerden paracık kazansaydı şimdiye ohooo… Paracık zengini olmuş, üzerine bir de doldurduğu o gardolabın yarısını bedavaya getirmişti.

Tam da böyle düşünürken ‘Bak bi Hopi’ne!’ dedim, HOPİ’me baktım.
Bir de gördüm ki, GAP artık HOPİ’deymiş! Çok sevdiğimiz bi’ markadır GAP

 

 

 

 

 

 

 

 

Eh, madem çocuğum için genelde annem alışveriş yapıyordu ve alışveriş yapmaya asla bir son vermeyecekti, neden HOPİ kullanmasındı?

Bunu anneme nasıl anlatabileceğimi düşündüm.

Aradım. Zaten Facebook ve Instagram’ı gayet aktif bir şekilde kullanan anneme durumu anlattım.

“Anne, bir uygulama var. İsmi HOPİ. Telefonuna indiriyorsun. Sonra bizim ufaklar için alışveriş yaptığında, yaptığın her alışverişten Paracık kazanıyorsun. Bu Paracık’ları daha sonra 3-5 kat daha değerli bile harcayabiliyorsun. Bu şekilde de bir sürü ürün bedavaya geliyor. Hatta bir çeşit kart gibi düşün.”

Annemin hoşuna gitti.
Akşamına bize geldiğinde o bizim ufaklıklarla oynarken ben de onun telefonuna HOPİ indirdim.

Şimdi gelsin paracıklar.  

Paracıklaaar, paracıklar.
Katlansın hep paracıklar.

 

 

 

 

Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

Ayşe Kucuroğlu MinikAynam’da

Happily Ever After         bu hafta ki Pazar Sohbetlerimin...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir