Bebeklerin Mutlu Saati

Parti Kids’in ev sahipliğinde Molfix’in yeni projesi 12 ay itibariyle bebeklerde meyve ve sebze tüketimini arttırmak için meyve ve sebze içecekleri tarifi kitabı ile tanıştık.

image

Prof. Dr. Benal Büyükgebiz in tavsiye, yorum ve önerileri dikkate alınarak hazırlanmış tarfiler. Ilk 6 y sadece anne sütü ikinci altı ay yeme ve çiğneme becerileri kazanması için anne sütü ve ek gıda 12 aydan sonra yani lezzet kütüphanesi oluştuktan sonra da bu tarifler uygulanabiliyor.

Özellikle 12 ay sonrası çünkü bu döneme kadar bebekler anne sütü ve suyu tercih etmeli sıvı olarak diyor Prof. DR. Benal Büyükgebiz.

Tariflere yeni tarifler eklemek istiyorlar #bebeklerinmutlusaati hastagi ile paylaşım yapabilirsiniz veya Molfix’in facebook sayfasına tarifinizi gönderebilirsiniz.

Lila 2.tarifi beğendi bazıları bana şekerli geldi Prof. Dr. Benal Büyükgebiz bu tariflerin örnek olduğunu su, süt ve ayran gibi sıvılarla şekerinin azaltılabileceğini veya sebze ağırlıklı karışımları tercih edebileceğimizi ve tarifleri kendimize göre uyarlayabileceğimizi iletti.

image

Nihan

Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

Bağımlılık Kovası Dolmadan Bağımsızlık Başlamıyor!

  Bağımlılık kovamızı dolduruyoruz @niluferdevecigil in son yazısını okudunuz mu? Bağımlılık kovası...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir