Pasta İsteyen Var Mı? Ben Yapıyorum

Pasta yaparken kendinizi bir sanatçı gibi hissetmek istemez misiniz? Evet, kulağa sadece sıradan bir yemek çeşidi gibi gelen “pasta” kelimesi sizi sanatçı yaparken, kendisi de bir sanat eserine dönüşebilir. Bu, tamamen sizin elinizde. Pasta tarifi arıyorsanız, o da çok kolay, artık bilgisayarınızdan hatta telefonunuzdan bile yüzlerce pasta tarifi bir tık uzağınızda.

Sağlıklı beslenmek adına tatlı yemiyor olabilirsiniz ama her şeyi kendiniz için yapmıyorsunuz zaten. Bunun çoluk çocuğu var, arkadaş, eş-dostu var, özel günleri var, arada sırada yapılan minik kaçamakları var. Özellikle konu pasta olunca seveni, hayranı çok… Daha önce hiç evde kendiniz pasta yapmadıysanız, bu bir başlangıç olabilir, lezzet.com’un birbirinden şeker pasta tariflerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu sayfalardaki pastaların en önemli özelliği, çoğunlukla mutfağınızda bulunan malzemelerle yapılmış olması. Hem pratik hem de o kadar güzel görünüyorlar ki, yaptıktan sonra “bunu ben mi yaptım?” diye sorabilirsiniz kendinize. İşi daha eğlenceli hale getirmek için kızınızı, oğlunuzu da yanınıza alın, girin mutfağa ve eğlenmeye başlayın.

Mutfakta ne var? Üzüm mü, çilek mi, sadece bisküvi ve puding mi, elma mı, erik mi, badem mi? Bu tariflerde, malzemelerinize uygun bir pasta mutlaka bulacaksınız, milföylü pasta bile var.

Pastaların fotoğraflarına bakmak bile insanın içini açıyor. Hem pratik hem de çok iddialı gözüküyorlar. Yemesi de bir o kadar keyifli. Belki bu pasta tariflerden ilham alıp, yaratıcılığınızı da işin içine ekler ve kendi özel pastanızı hazırlarsınız.

 

Tags from the story
, ,
Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

21 Aralık 2015 Yılbaşı Buluşması…

Gelen gelemeyen atladığım herkese çok teşekkürler ve sevgiler Posted by minikaynam.com on 30...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir