Yeni Trend Gardırop Modellerini Gördünüz Mü?

Ben çok dağınık olmasam da çocuklar olunca evin dağılmaması imkânsız. Dağınıklık önemli değil de en azından aynı tür, aynı çeşit eşyalar bir arada dursaydı. Bunun için de ne yapıyoruz? Tabii ki evi koltuk, yatak dışında, çeşitli çekmeceler, konsollar, sehpalar, aynalı, aynasız mobilyalar, gardıroplarla dolduruyoruz.

E ev dekorasyonu başlı başına bir meslek çeşidi, kendi çapında mühim bir sanattır. İhtiyacınız doğrultusunda sizi yansıtır. Yaşam alanında konforlu ve güvende hissetmek önemlidir. Dolaplara gelince, gardırop modellerindeki değişikliği takip etmek için siteleri kurcalıyoruz. Çünkü her geçen gün gelişen teknoloji bize sadece elektronik aletlerde kendini göstermiyor, teknoloji her yerde kendine bir yer buluyor. Yaşam alanı olan evlerimizde de daha çok değişen teknoloji ürünü minimal tasarımlar kullanıyoruz.

Bir dolap, ne kadar çok eşyayı içine hapsederse o kadar iyi demektir. Bir telefon hafızası ne kadar yüksekse değeri o kadardır, bir öpücük ne kadar sıcaksa kıymeti de o derece kıymetlidir. Böyle olunca hem yatak odalarında hem de salonda kullanacağım dolapların işlevsel olarak büyük, güçlü, fiziksel olarak minik, sade olanlarına bakıyorum. Gardıropların iç tasarımı, gardırobun dış dizaynı kadar önemli.

Evmanya’da yenilikçi tarzda, opsiyonel modeller buldum. Odaya girince asla göz yormayan, sanki orada değilmişçesine bir havada takılan gardıropları var. Gardıropların çekmeceleri içine gizleyen, dışarıda sergileyen, aynalı aynasız, sürgülü vb. seçenekleri mevcut. Tek kapılı, iki kapılı seçeneklerinden altı kapılı olanına kadar dolaplar var. Odanın büyüklüğüne göre ve eşyaların fazlalığına göre uzunluk ve genişlik çeşitliliği de mevcut. Ütülü kıyafetleri daha çok giyenler için bol askı bölümü olan ya da askı yerine raflara ağırlık veren gardırop alternatifleri var. Günlük yaşamı kolaylaştıran şeylerden biri gerçekten gardıroplar, çünkü her gün giyinip soyunuyoruz. Her gün üzerimizdekileri değiştiriyoruz. Pratik olmalı, kapağını açarken bile bizi yormamalı. Bunların yanında renk alternatifleri de çok yalın. Tam da minimal esintilere uygun, beyazlar, kremler, iç karartmayan renkte pek çok mobilya çeşidi bulunuyor.

Evdeki her şeyi, hemen hızlıca toparlamak gerektiğinde geniş iç dizaynıyla bana yardım edecek gardıroplar seçiyorum, gerektiğinde kıyafetlerin yanına oyuncak gibi eşyalar da atılabilir. Odadaki dağınıklık biraz hafiflesin ki biz de biraz kafamızı toparlamaya geçelim.

Tags from the story
Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

İlik Donörü Olmak İsteyenler Ne Yapmalı?

İlik Donörü Olmak İsteyenler Ne Yapmalı? Nerelere Başvurmalı? Nasıl Bir Süreç İzlenmeli?...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir