Mevsim Kutusu İle Sağlıklı Beslen!

İşe git, çok çalış, çocukların geleceğini planla, kendine ama öncelikle onlara iyi bak, okula götür, al, ödev yaptır, faturaları öde, eksikleri al ve bu sırada sağlıklı beslen.

Sağlıklı beslenmek sadece sağlıklı yemek pişirmekle olmuyor birinin buzdolabını doğru malzemelerle de doldurması gerekiyor.

Tamam yeşillere, morlara ağırlık vereceğiz, karbonhidratı sebzelerden alacağız ama aynı zamanda da mümkün olduğunca kimyasallardan ve işlemlerden uzak, iyi tohumlarla yetişmiş mevsiminde besinler tercih edeceğiz.

Doğru malzemeye ulaşmak her zaman kolay olmuyor, üstelik vakit de alıyor zira marketlerden aldığımız sebze meyvenin hibrit, genetiği değiştirilmiş ve ilaçlı tarım ile yetiştirilmiş olup olmadığını bilmiyoruz.

Bu kadar işin arasında eve geldiğinde seni mis gibi mevsiminde taze gıdalarla dolu koca bir kutunun karşılaması büyük bir zaman tasarrufu ve sevinç konusu!

Standart tarımın ilaçlarla çözdüğü sorunları tamamen doğal kül suyu, biberli karışımlarla çözen, kimyasal gübre ve katkı kullanmayan.

Yerel çiftçi ve üreticiyle dayanışarak yerel tohumların kaybolmamasını sağlayan @mevsimkutusu ‘ndan yaptım bu sefer.

Vakit nakittir; sipariş verdim, kapıya geldi sağlık kutusu.

İşe git, çok çalış, çocukların geleceğini planla, kendine ama öncelikle onlara iyi bak, okula götür, al, ödev yaptır, faturaları öde, eksikleri al ve bu sırada sağlıklı beslen. Sağlıklı beslenmek sadece sağlıklı yemek pişirmekle olmuyor birinin buzdolabını doğru malzemelerle de doldurması gerekiyor. Tamam yeşillere morlara ağırlık vereceğiz, karbonhidratı sebzelerden alacağız ama aynı zamanda da mümkün olduğunca kimyasallardan ve işlemlerden uzak iyi tohumlarla yetişmiş mevsiminde besinler tercih edeceğiz. Doğru malzemeye ulaşmak her zaman kolay olmuyor üstelik vakit de alıyor zira marketlerden aldığımız sebze meyvenin hibrit, genetiği değiştirilmiş ve ilaçlı tarım ile yetiştirilmiş olup olmadığını bilmiyoruz. Bu kadar işin arasında eve geldiğinde seni mis gibi mevsiminde taze gıdalarla dolu koca bir kutunun karşılaması büyük bir zaman tasarrufu ve sevinç konusu! Standart tarımın ilaçlarla çözdüğü sorunları tamamen doğal kül suyu, biberli karışımlarla çözen, kimyasal gübre ve katkı kullanmayan. Yerel çiftçi ve üreticiyle dayanışarak yerel tohumların kaybolmamasını sağlayan @mevsimkutusu ndan yaptım bu sefer. Vakit nakittir; sipariş verdim kapıya geldi sağlık kutusu.

A post shared by Nihan Kayalıoğlu (@nihankayalioglu) on

 

Tags from the story
, ,
Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

Haydi Hiç Tanımadığın Bir Çocuğun Hayatına Dokun

Kitap okuma alışkanlığı çocukluktan geliyor. Onlar daha bebekken, kitaplar ve defterler dikkatlerini...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir