30 Yaşından Sonra Da Olur

Artık geç oldu. Benden geçti. Bu yaştan sonra… gibi cümleleri kurmaktan vazgeçmemiz gerektiğini hatırlatan iyi ki bazı insanlar var.

Hiçbir şey için geç olmadığını onlar sayesinde bir kez daha görebiliyoruz. Özellikle yaşadığı hayattan memnun olmayan ve kariyer değişimi yapmaktan çok korkan insanlar için bazı örnekler var ki “benim için de neden olmasın…” dedirtiyorlar. Burada önemli olan ise kesinlikle “para” değil. Mutlu olduğun yerde olmak…

İşte sosyamedya.co sitesinde yer alan 30 yaşından sonra kariyerini değiştirmiş 10 başarılı kişi:

  1. Julia Child

Julia Child 1961 yılında ünlü şef olarak kariyerine başlamadan önce reklam, medya ve gizli istihbarat işlerinde çalıştı. 50 yaşındayken de ilk yemek kitabını yazdı.

  1. Jeff Bezos

Jeff Bezos, e-ticaret dünyasına atılmadan önce Wall Street’te bilgisayar bilimlerinde kârlı bir kariyer yaptı ayrıca 31 yaşında Amazon’a başlamadan önce çeşitli finansal firmalarda üst düzey görevlerde bulundu.

  1. Terry Crews

Terry Crews, ödüllü “Everybody Hates Chris” ve “Brooklyn Nine-Nine” konulu komedi çalışmaları için sayısız övgü aldı. Ancak, dört sezonluk süre boyunca ekipler tarafından 90’ların ortalarında çeşitli NFL takımlarının savunma oyuncusu olarak ele alındığında kimse gülmedi.

  1. Vera Wang

Vera Wang, 40 yaşındayken moda endüstrisine girmeden önce patenci ve gazeteciydi. Bugün ise dünyanın önde gelen kadın tasarımcılarından biri.

  1. Michael Bloomberg

Michael Bloomberg, mali yazılım, veri ve medya şirketi Bloomberg L.P.’nin CEO’su olarak görevinden 2002’de 59 yıl sonra ayrılmış ve 12 yıl boyunca New York Belediye Başkanı olarak görev almıştır. O zamandan beri Bloomberg’deki rolünü CEO olarak devraldı.

  1. Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger, önce 20’li yaşlarındayken vücut geliştirmede dünya şampiyonu iken 30’lu yaşlarında aktörlüğe geçiş yapmış ve ödül kazanmıştır. Kariyerinde iki büyük değişiklik yaptı ve 2003’te 56 yaşında Vali oldu.

  1. John Glenn

John Glenn, 1962’de Dünya’nın yörüngesindeki ilk Amerikalı astronot olarak bilinir. Fakat 12 yıl sonra 53 yaşındayken Ohio’da ABD’li bir senatör olmuş ve 24 yıl boyunca bu rolü oynamıştır. Ancak, 1998’de uzay mekiği Discovery’de dokuz günlük bir görevle uzaya döndü.

  1. Ray Kroc

Ray Kroc, 1954’te 52 yaşında McDonald’s’ı satın almadan önce kariyerini milkshake-cihaz satıcılığı yaparak geçirdi. Daha sonra ise dünyanın en büyük fast-food franchise’ına sahip bir marka haline geldi.

  1. Donald Fisher

Donald Fisher 40 yaşındaydı ve eşi Doris 1969’da San Francisco’daki ilk Gap mağazasını açtığında perakende bir tecrübeye sahip değildi. Gap’ın kıyafetleri hızla şık hale geldi ve bugün şirket dünyanın en büyük giyim zincirlerinden biri oldu.

  1. Anna Mary Robertson Moses

Anna Mary Robertson Moses, daha çok Büyükanne Musa olarak bilinir ve üretken kariyerine 78 yaşında başladı. 2006 yılında resimlerinden biri 1.2 milyon dolara satıldı. Daha önce, bir kahya ve çiftlik emekçisi idi.

sosyalmedya.co

 

Tags from the story
Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

Bir Duruşunuz Var Mı?

Bir duruşunuz var mı yoksa mezun olduğunuz okullar ve yaptığınız iş mi...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir