Babaların Yapamadıklarını Çocuklarında Görmek İstemeleri ve Ansızın Evimizde Beliren Kaykay!

 

Kötü bir şey olarak söylemiyorum bunu.
Genellikle birçoğumuz bu durumu yaşamıştır. Atıyorum, baban hukuk okumak istemiştir. Olmamıştır. İster ki sen hukuk oku. Artık okuyup, okumamak sana kalsın. Ama baba ister, o ayrı:)
Ben de çocukken, içimde de hep kaykay hayali vardı. Ama yapamadım. Neden yapamadığımı şimdi anlatmaya kalkmayayım çünkü o kadar da hüzünlü ve dinlemeye değer bir hikaye değil. Tamamen tembelliğimden 🙂

Bu arada evet, ben Can Ali’nin ve Lila’nın babası Savaş.
Merhaba!
Çocukların ikisi de küçük olduğundan, bazen işten eve geldiğimde onlarla uzun uzadıya oyun oynayamıyorum. Yorgun oluyorum. Dolayısıyla onlar için hafta içi ayırdığım vakit biraz az olabiliyor. Haa, bu durum beni üzüyor mu? Ziyadesiyle.
Nihan da bu duruma üzüldüğümü bildiğinden aklına süper bir fikir gelmiş olacak ki geçenlerde “Kalkın gidiyoruz!” diyerek bizi Mall of İstanbul’a götürdü. Çocukların zıplama, sürünme ve tırmanma aktiviteleri yapacağı harika bir parkur var. Bizim bile yapasımız geldi, o derece güzel. (Eğer değişik aktiviteler yapmak isterseniz şiddetle tavsiye ederim.)

Daha sonra Nihan “Sen çocuklarla bekle, ben bi’ Toyzz Shop’a gidip geliyorum!” dedi. Toyzz Shop’da, Mall of İstanbul’un içinde ve aradığınız her türlü oyuncağı hatta daha fazlasını bulabileceğiniz koca bir mağaza.

Derken Nihan elinde bir kaykayla geldi. Batman ve Superman filmi için yapılmış bir kaykay. Kaykayı görünce gözümün nasıl parladığına inanamazsınızJ

“Bana mı bu?” dedim tüm mutluluğumla.
“Hayır tabii ki” dedi Nihan. “Can Ali”ye. 🙂

Sonra eve döndük.
Benim aklım yol boyunca kaykaydaydı.
Eve geldik, Nihan kaykayı versin diye bekliyorum. Can Ali’nin henüz haberi yok. Sürpriz olacak.

Gözlerimle resmen “Hadi artık Nihan, çıkar şu kaykayı!” diyorum. Nihan da bu durumdan keyif alıyor olacak ki olabildiğince geciktiriyor hediye verme işini. “Yemekten sonra…” diyor işaretle. “Peki” diyorum.

Derken yemek bitti, sıra kaykayı vermeye geldi.

Benim gözler resmen anime çizgi filmlerdeki gibi, kocaman!

Kaykay çıktı. Can Ali ile birlikte birbirimize bakıp avazımızın çıktığı kadar “VOHAAAAAAA” diye bağırdığımızı hatırlıyorum. 🙂

Başladık Can Ali ile oynamaya. O biniyor, ben “hadi şimdi sıra bende” diyorum. Gülüşüyoruz.

O gece Can Ali ile neredeyse yatana kadar kaykayla oynadık. Çok güzel vakit geçirdik. Yeteneği de var keratanın. 🙂 Bizden geçti ama belki bu kaykayla benim yapamadığımı Can Ali yapar. Yapmazsa da canı sağolsun! Kaykay, Can Ali’de kaldı, bende kendime Toyzz Shop’un sosyal medya hesaplarından diğer Batman V Superman oyuncaklarından bakmaya başladım.

https://www.facebook.com/ToyzzShop/?fref=ts

https://www.instagram.com/toyzzshop/

https://twitter.com/toyzzshop

Savaş İçten

 

 

Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

Gebelikte Nasıl Beslenmeli?

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneğinin hazırladığı Türkiye’deki ilk Gebelikte Beslenme Kılavuzu ile...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir