İzmir’e kütüphane kuruyoruz!

Internetten tanıdığım annelerin ne kadar duyarlı ne kadar halden anlayan insanlar olduğunu daha önce de söylemiş miydim?

image

Derya, baskaanne bazı insanların okumaya ne kadar hevesli olduğu fakat okuyacak kitapları olmadığı gerçeğiyle karşı karşıya getirdi bizi canlı bir örnekle. Sizler de bilirsiniz okuma alışkanlığı küçüklükten kazandırılır. Çevrede ne kadar okuyan rol model varsa, kitaba ne kadar kolay ulaşırsa insan o kadar kitaba ısınır sever ve elinden bırakamaz.

Her ne kadar Okul dediğimiz yerler okuma’nın merkezi olsa da bazılarında “okuyan” çocukların okuyacak kitapları, kütüphaneleri yokmuş. Hal böyleyken Derya bizlere ve bizim vasıtamızla pek çok kişiye ulaşarak kitap toplama işini duyurmak ve daha çok kitaba ulaşıp ihtiyacı olduğunu saptadığımız bir okula göndermemize aracı oldu.

İzmir Nenehatun Kız Meslek Lisesi ne elimizde olan, okuduğumuz okumadığımız kitapları gönderiyoruz ve böylece bir kütüphaneleri olması için önayak oluyoruz. Bu birliğe dahil olup kitap göndermek istersen internetten kitap alıp veya elindeki kitapları bir koli yapıp aşağıdaki adrese gönderebilirsin.

Kampanya Kitap Gönderim Adresi ve Yetkili Kişi:

Barış AydınolAdres: Adem Yavuz Cd No:139, Konak Merkez/İzmirTelefon:(0232) 433 1399

Bir diğer seçenek ise Ayakkabiburada.com.tr

İstanbul’dan gönderim yapmak isteyenler için ulaştırma kısmını karşılıyor. Avrupa yakasında Cevahir Alışveriş Merkezi içindeki NuBebe mağazasına, Anadolu Yakasında ise Osmanağa Mahallesi Bahariye Caddesi Süleymanpaşa Sokak No:28/A (Bahariye Caddesi’ndeki Sanatçılar Sokağı’nın bir üst sokağı) adresinde bulunan ayakkabiburada.com.tr ‘nin yerine bırakılacak tüm kitapları adresine ulaştıracaklar.

Benden söylemesi böyle güzel bir olayda senin de tuzun olsun 😉

Nihan

Tags from the story
, , ,
Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

Sosyal medyaya savaş açan diğer medyalar…

Bloggers and influencers are changing the way media goes. Formerly we were...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir