ORBIT BABY PUSET

TRAVEL SİSTEM PUSET

ORBİT BABY

Travel sistem pusetler/bebek arabaları pusete ya da pusetin iskeletinin üzerine ana kucağı takılabilen arabalardır. Ana kucağı ergonomisi itibariyle bebeğin içinde kendini en rahat ve güvende hissedeceği özelliklere sahiptir. Anakucağı yenidoğan ya da henüz oturmaya başlamamış bebeklerin omurga yapılarına zarar vermeden, rahatça ve güvenli bir şekilde oturmalarını sağlar. Anakucakları günümüzde 11kg ya kadar taşıyabilme özelliğine sahiptir, dolayısıyla ilk bir sene için bebeğin araç içlerinde anakucaklarında taşınması tavsiye edilir. Araba içinde isofix ya da kemer ile bağlanabilme özelliğine sahip bu anakucakları travel sistem pusetlere (üzerine ya da iskeletinin üzerine) kolayca takılıp çıkarılabilmektedirler. Travel sistem pusetler diğer pusetlere göre daha büyük ve ağır pusetlerdir. Bu anlamda travel sistem pusetlerin tek dezavantajı diğer bebek arabalarına göre özellikle bagajda daha fazla yer kaplamaları ve nispeten ağır olmaları olabilir. Her ne kadar günümüzde bu pusetler için de yaratıcı çözümler geliştirilmiş olsa da çok hafif pusetlere göre halen ağır kalmaktadırlar. Birçok aile başlangıç için travel sistem puset tercih edip bebek oturmayı öğrenince bagajda daha az yer kaplayan taşıması daha pratik ve hafif diğer pusetleri kullanmaya başlamaktadırlar. Aşağıda Fantastic Four filminin yıldızı, Jessica Alba ve eşi Cash Warren kızları Honor Marie yi travel sistem pusetlerinden olan Orbit Baby Stroller ile gezdirirken görebilirsiniz…

Tori Spelling de Orbit i tercih etmiş…

Aşağıdaki karede Orbit bebek arabasını üzerinde anakucağı olmadan sadece iskelet halinde görebilirsiniz, bu iskelete bebek oturmayı öğrenene kadar ve hatta araç içi bebek koltuğuna geçene kadar anakucağı takılabiliyor ya da yukarıda ki gibi puset sandalyesi takılabiliyor.

jessica Alba OrbitBaby puset iskeleti ile
 Cash Waren, Honor (Henüz aralarına katilmamış Heaven) ve Jessica Alba puset oturağı takılmış Orbit e

Orbit Ünlüler arasında en çok tercih edilen Travel Pusetler arasında yer alıyor, süspansiyonları sayesinde takur tukur etmeden, yumuşak bir seyahat imkanı sağlıyor, çeşitli yatış pozisyonları mevcut, anakucağı, portbebe ve puset koltuğu kolayca takılıp çıkarılabiliyor, tek elle katlanabilme özelliğine sahip, katlandığı zaman kompakt bir hal alıyor ve rahatça bagaja sığıyor, çıkarılabilir bebek çantası aynı zamanda sırt askılıkları sayesinde sırtta taşınabiliyor ve biberon koymak için bölmeleri bulunuyor. Paparazzi korumalığı sayesinde(jessica alba anakucağını paparazzi örtüsü ile taşıyor yukarıda ki resimde) paparazzilerden, bebeğinizi göstermeden kaçabiliyorsunuz, bu tabi ki UV ışınlarını yansıtan kumaş ile güneş ışınlarının bebeğinize zarar vermesini engelliyor ve hava akımlı kumaş sayesinde terletmeyi önlüyor.

Orbit in anakucağı araba koltuğu olarak kullanılıyor ve de UV filtreli örtüsü ile Jessica Alba bebeği Honor u taşıyor

Dilerseniz pusetinize renk seçeneklerinden tercih ettiğiniz başka bir renk güneşlik ile renk katabiliyorsunuz. Bassinet Cradle G2 diye geçen ürün ile Orbit i portbebe li şekilde de kullanabiliyorsunuz. Bu ürün aynı zamanda evde de ev tipi anakucağı olarak kullanılabiliyor. Anakucağının yerleştirildiği Car Seat Base (buraya link vermek istiyorum http://www.orbitbaby.com/en/products/car-seat-base-g2/ ) diye geçen ürünü araç koltuğunuza monte ettiğinizde anakucağını kolayca aracınıza takıp çıkarabiliyorsunuz, bu ürün anakucağını 360 derece döndürebilmenize imkan veriyor ve bebğinizi aracınıza yerleştirirken kapıyı açtığınızda kendinize döndürüp koltuğu bebeğini kolayca ve rahatça arabakoltuğuna yerleştirebiliyorsunuz ve ardından tekrar yüzü koltuğa bakacak şekilde döndürebiliyorsunuz.

 

Bu ürün özellikle Amerikan yıldızları Jessica Alba, Kourtney Kardashian, Tori Spelling ve Tobey Maguire gibi tercih edilse de, aramızda kalacaksa Ceyda Düvenci ve Ayşe Tolga da bu pusetlerle dolaşırken görülmüştür…

 Kourtney Kardashian ve Teyze Kim Kardashian, Orbit puset ile…

Ben Affleck ve Jennifer Garnier

Kerri Russel

Anneler ve babalar bebeklerinin ilk yıllarında Travel pusetler tercih etseler de bu pusetleri ilerleyen zamanlarda lightweight yani hafif pusetler ile desteklemişler. Bir tane pusetle değil hem travel puset hem de kolay katlanabilir, taşınabilir, hafif pusetleri de almayı tercih etmişler.

Burada Jessica Alba yı Maclaren XT ile görebilirsiniz, kızı Honor büyüdükçe daha hafif olan sistemlere geçiş yapmayı tercih eden ünlüler arasında…

 Gisele Bunchen Maclaren in hafif pusetleriyle

Jessica Alba hem travel sistem Orbit Baby hem de maclaren in hafif pusetlerinden  kullanıyor

Travel pusetler bebeklerin ilk 6 aylık dönemlerinde anakucağı takılabilme fonksiyonu sayesinde ve de yukarıda saydığım birçok özelliği nedeniyle daha tercih sebebi fakat katlanıp kapanması, ağırlığı, bagajda kapladığı alan nedeniyle Maclaren Triumph, Volo, XT ya da Quest ile birlikte kullanılmış. Travel pusetlerin muhteşem pozitif özelliklerinin ve dezavantajlarının yanı sıra, Maclaren gibi hafif pusetlerin de bazı dezavantajları mevcut. Örneğin hafif pusetlere anakucağı takılamıyor ve elde taşıması da oldukça zor, anakucağı olmadan bebeği arabada kucakta taşımak zorunda kalıyorsunuz ki bu hem trafik kurallarına ayrkırı hem de oldukça tehlikeli. Bebeği araçda anakucağında, dolaşırken pusette taşımak isteseniz bu sefer ilk 6 ay hatta 7-8 ay henüz omurgasını dik tutmayı başaramadığı için sırt desteksiz daha doğrusu anakucaksız taşımak omurga gelişimi için oldukça sakıncalı. Kısacası travel sistem pusetler ile aslında bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz şayet arabınızın bagajında yer varsa ve de asansörsüz, üst katlarda yaşamıyorsanız, ya da otokoltuğuna geçene kadar anakucağını arabada kullanıp pusetle idare edebilirsiniz ilk 6 ay böylece hem travel hem de hafif puset almanıza gerek kalmaz… (Daha önce maclaren puset incelemesi yapmıştım onu okuyabailirsiniz)

Not: Burası yanlızca eğlencelik bir bölüm belki de fikir vermek için kim ne kullanıyor diye ama önemli olan sizin ihtiyaçlarınıza hangisinin uyduğu kimin ne kullandığı değil…
Nihan
Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

Çok Çekiştirecekler Seni

İsteklerini gerçekleştirirken çok “çekiştirecekler” seni. Saçından, başından, popondan ama en çok ruhundan....
Devamı

1 Comment

  • Ürünü, kaliteli olduguna ikna olarak aldim. Oto koltugu ile birlikte yaklasik 3000 TL odedim. Bu fiyata baska markalarin ürünlerinden belki 5 tane bile alabilirdim. Daha bebegimin kırkı cikmadan, urunun ayarlanabilir tutacaklari bozuldu, elimde kaldi. Oto koltuğunun rüzgarliği da daha ilk kullanimda söküldü. Ürünü magazaya götürmek durumunda kaldim. Şu anda müşteri hizmetleri incelemeye aldi. Bana dönüş yapilmasini bekliyorum. En ucuz bebek arabasini bile alsaydim 3 kullanimda bu kadar sorunla karsilasmazdim. Çok büyük hayal kirikligina ugradim. Keşke başka bir tercih yapsaydim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir