Tutumlu Anne, tutumluanne.com

Geçtiğimiz gün Özden ile tanıştık girişimci ve bir çocuk annesi Özden Pusat’ın hayata geçirdiği projesi hakkında bilgi edindik. Aslında bloggerannebabalar toplantısının bu hafta ki ziyaretçisi de kendisiydi, oraya gidemediğim için özel bir buluşma talep ettim.

Etiler Starbucks, favori buluşma mekanımda buluştuk (cüzdanımı bile unutsam telefon açıp haber veriyorlar!).

Gelelim konuya, çocuğu olan ebeveynler bilir, çocuklar çok hızlı büyür ve çoğumuzun evi artık kullanılmayan bebek ve çocuk eşyaları ile dolar. Çevremizde, bu ürünlere ihtiyacı olan birilerini her zaman bulamayabiliriz oysa başka bir yerde başka bir anne babanın tam da bu ürünlere ihtiyacı olabilir.

Tutumluanne fikri bu ihtiyacı karşılamak üzere doğmuş.

Tutumluanne.com hem ailelere kullanılmış ürünlerinden gelir ürettiriyor hem de tutumlu olmaya teşvik ettiriyor. Özden, projeyi oluştururken, dünyadaki benzer örnekleri incelemiş; üyelerin ürünleri satarken ve alırken ne gibi bilgilere ve yönlendirmelere ihtiyaç duyucağının analizini yaptırmış; annelerden ve e-ticaret işinde uzman kişilerden görüş almış. En sonunda almanın da satmanın da basit ama her iki tarafın da ‘güvende’ olduğu bir sistem kurulmuş www.tutumluanne.com ile.

Tutumluanne.com, sadece iyi durumda kullanılmış anne-bebek-çocuk ürünlerinin satıldığı; aynı zamanda alıcıların ve satıcıların güvende olduğu bir websitesi.

image

Tutumluanne.com alıcıları ürünü incelerken tereddüt ettiği konularda satıcıya sistem üzerinden, ürün sayfasında ‘’satıcıya soru sor’’ botonunu tıklayarak soru sorabiliryor.
Satıcı, ürünü kargoladığında, sisteme kargo fiş bilgilerini giriyor, bu bilgiler, alıcıya e-posta ile anında iletiliyor ve kargo internet üzerinden online olarak takip edilebiliyor. Taşıma esnasında herhangi bir hasar oluşmuşsa, kargo görevlisi zabıt tutuyor.
Alıcı teslim aldığı ürüne, ürünün kargolandığı tarihten itibaren 3 iş günü içinde onay vermesi gerekiyor ve (3 iş günü içinde onay vermezseniz, bir sorun olmadığı kabul ediliyor) blokede bekleyen tutar tutumluanne.com tarafından satıcıya ödeniyor. Kargo bedelini hangi tarafın ödeyeceği, alıcı ve satıcı arasında belirleniyor. Sistem bu şekilde işliyor.

Ayrıca bu sistemin şöyle bir farklılığı daha var, satıcılar gelirlerinin bir kısmını tutumluanne.com aracılığıyla KAÇUV a bağışlamış oluyor. Böylece alıcı hem istediği ürüne kavuşuyor hem de parasının hayır işine gitmesini sağlamış oluyor. Bir taşta iki kuş vurmuş oluyor.

image

Evde bir sürü atıl duran ürününüz varsa satmak için güvenli ve hedef kitleli pazar yeri arıyorsanız veya eski eşyalardan kendinize yeni alışverişler için yeni bir butce oluşturmak istiyorsanız tutumluanne.com sizin için çok uygun olabilir.

image

Nihan

Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

Nedir bu prenseslerin süper kahramanlardan çektiği!

Hem kız hem erkek anası ve geleceğin potansiyel (kayınvalidesi) olarak erkek çocukların...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir