Bu Gece OSCAR Gecesi

 

 

Bu gece OSCAR gecesi

 

 

 

Bu sene 84. sü düzenlenecek olan Oscar Akademi Ödüllerinin sunucuları arasında, Tom Hanks, Angelina Jolie, Halle Berry, Tom Cruise, Jennifer Lopez, Cameron Diaz, Penelope Cruz ve Emma Stone var.

Oscar Töreninin kırmızı halı geçisini 00.00 da NTV den izleyebilirsiniz Tören 03.00 de başlayacak ve yine NTV den canlı izlenebilecek. iphone, ipad veya ipod kullanıcıları için bir de uygulama var Oscars App. ını buradan görebilirsiniz. Ayrıca kırmızı halı ile ilgili bilgi edinebileceğiniz başka bir uygulama daha var iphone nunuz için On The Red Carpet bu uygulama ile ilgili bilgiye de buradan ulaşabilirsiniz.

Adamım Brad Pitt, Oakland Beyazbol takımının yeniden yapılandırılmasını konu alan Moneyball da ki takımın Genel Müdürünü canlandırdığı performansıyla en iyi erkek oyuncu dalında aday ve rakipleri arasında yakışıklıkları konusunda da rakibi George Clooney de var. Brad Pitt 4. kez Akademi Ödülleri adayı, 1995 de 12 Monkeys deki rölü ile en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında, 2008 de de Benjamin Button da ki rolüyle en iyi erkek oyuncu dalında aday olmuştu.

George Clooney ise The Descendants’da eşinin yaklaşan ölümüyle mücadele etmeye çalışan bir babayı canlandırıyor ve bu performansıyla en iyi erkek oyuncu dalında Brad Pitt’e rakip. Bu onun 7. adaylığı daha önce 2009 yılında Up In The Air ile en iyi erkek oyuncu, 2007 yılında yine en iyi erkek oyuncu Michael Clayton, 2005 yılında Good Night, And Good Luck ve yine 2005 yılında Syriana ile en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında Oscar a aday olmuş bir de Oscar Heykelciğini kapmıştı bu performansıyla!!! En iyi erkek oyuncu dalında ki diğer adaylar ise Demian Bichir (A Better life), Jean Du Jardin (The Artist), Gary Oldman (Tinker Tailor Soldier Spy)

Gelelim en iyi Kadın Oyuncuya benim favorim Meryl Streep ve Michelle Williams. My Week With Marylin’de ki Marylin Monroe yu canlandırdığı rolüyle Michelle Williams en iyi kadın oyuncu dalında aday. Bu onun 3. adaylığı daha önce de 2010 yılında Blue Valentine ile en iyi kadın oyuncu dalında aday olmuştu ve 2005 yılında da Brokeback Mountain ile en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Oscar a aday olmuştu.

The Iron Lady filminde Margaret Thatcher’ı canlandırdığı rolüyle bu sene 17. kez aday olmuş oluyor Meryl Streep Akademi Ödüllerine. Daha önce de 2009 yılında Julia and Julia daki rolüyle, 2008 de Doubt’da ve 2006 da The Devil Wears Prada’da kirolüyle, 1999 da Music Of The Heart daki rolüyle, 1998 de One True Thing deki rolüyle, 1995 deki The Bridges Of Madison County deki rolüyle, 1990 daki Postcards from The Edge deki rolüyle, 1988 deki A Cry In The Dark daki rolüyle, 1987 deki Ironweed deki rolüyle, 1985 deki out Of Africa daki rolüyle, 1983 deki Silkwood daki rolüyle,  1982 deki Sophie’s Choice daki rolüyle, 1981 deki The French Lieutenant’s Woman daki rolüyle en iyi kadın oyuncu dalında aday olmuştu. 2002 yılında Adaptation, 1978 deki The Dear Hunter daki rolüyle ve 1979 daki Kramer vs. Kramer daki rolüyle en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında aday olmuştu. Sophie’s Choice ve Kramer vs. Kramer daki performansıyla Oscar heykelciğini evine götürmüştü bu durumda 30 sene sonra tekrar kazanma Oscar kazanma şansı var! 


Ben ayrıca kim ne giyecek kısmını da merak ediyorum! Golden Globes da tırtlayan Michelle Williams a diktim gözlerimi zaten belki de o sebeple o kadar kötü giyinmiştir bu da bir taktiktir. Ödül alırken kim ne diyecek kısmı da aslında ben törenin kırmızı halısından sonuna hatta after party sine kadar herşeyi merak ediyorum!!!

Not: Hala Brad’le mi yoksa George’la mı giderdim Oscar törenlerine cevap veremiyorum! George Clooney tartışmasız daha tumturaklı, abi ödül de almış ama Brad Pitt’de gözümde Fight Club’da ki haliyle -her ne kadar şuanda o görüntüsünden eser kalmasa da…

Nihan

Yorum yapın

Tags from the story
Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

cannes… nice…monaco…montecarlos…sirmione…como…milano…

bayram tatilinde annem babam ve kardeşimle beraber ufak çaplı bir tura çıktık…...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir