CENTRAL HOSPITAL

Central Hospital, Kozyatağı

Eminim bu hastaneyi duymuşsunuzdur, Kozyatağı gibi çok merkezi bir lokasyonda bulunan Central Hospital çağdaş Tıbbın hemen hemen her dalında yaklaşık olarak 150 bin hastaya hizmet sunuyor.

Uzman hekim kadrosu, eğitimli hemşireleri ve anestezi uzmanlarıyla, çağdaş tıbbın gerektirdiği ekipmanlarla donatılmış ileri teknoljiye sahip, 4 Ameliyathanesi ve aynı şartlarda hizmet veren 2 Doğumhanesi bulunmakta. Deneyimli Kadın doğum ekibi ile ve tam kapasiteli doğumhanesiyle bebek bekleyen yeni anne adaylarına da hizmet vermekte.

Bu sanydıklarım hastanelerin genel özelliklerinden gibi görünse de ben asıl görünmeyen bilinmeyen yönlerinden bahsetmek istiyorum, çünkü yaklaşımları oldukça ilgimi çekti.
Hasta ve hasta yakınlarına koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında hasta ve hasta yakınlarına ücretsiz bilgilendirme eğitimleri veriliyor.

image

Bu eğitimlerden biri olan Hamile Eğitimine, Central Hospital’in davetlisi olarak ben de katıldım. Oldukça güzel bir program hazırlamışlar. Diyetisyen, çalışan annelere ofis ortamında neler yapabilecekleri anlatan Fizyoterapist, çocuk sağlığı uzmanı, bebek odası hemşiresi ve kadın doğumdan oluşan bir ekiple 30 kadar anneye hamilelik sürecinde ve sonrasında onlara faydali olacak bilgiler aktariyorlar. Her ayın Son cumasi gerçekleşen bu eğitime katılım ücretsiz fakat çok talep olduğu için ve kontenjan 30 kişi ile sınırlı olduğu için başvurmak için elinizi çabuk tutmanız gerekiyor.

image

image

image

Central Hospital aynı zamanda sosyal medyaya da cok önem veriyor, gördüğüm en sosyal hastane diyebilirim. Bu eğitimleri için bir Twitter akışı dahi hazırlanmıştı. Üstelik daha giriş kapısından hastaneyi sosyal mecralarda nasıl takip edebileceğinizi öğreniyorsunuz. Bu aslında bir bakıma oldukça cesur bir davranış zira şikayet kapısı olarak sosyal medyayı kullanan pek çok kişi var fakat bir diğer bakış açısıyla da müşterisine ne kadar saygı ve ilgi gösterdiğinin ve sefaflığının bir kanıtı.

image

image

Central Hospital aynı zamanda belirli aralıklarla Twitter üzerinden söyleşiler de düzenliyor. Düzenledikleri twittalklar sayesinde @centralTR Twitter takipçileri, kadrolarında bulunan uzmanlara sorular sorabiliyorlar. Çocuk sağlığı uzmanına sorulacak sorularınız varsa bu haftaki twittalk ı kaçırmayın derim…

image

CENTRAL HOSPITAL

twitter: @centralTR
Instagram: @centralTR
facebook.com/CentralHospital

Nihan

Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

şebnem…

1 saat sonra şebnem ferah harbiye de olacak hem de akustik… gitmek...
Devamı

1 Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir