Bebekdoktorum Gökhan Mamur

Dr. Gökhan Mamur, bebekdoktorum.com

Kadir bey gittiğinden beri hatta gitmesine yakın yaptığım çocuk doktoru araştırması beni hep iki isme götürdü bir Nesim Eskinazi, iki Gökhan Mamur. Nesim bey çok samimi, gözüne bakınca tehşis koyabilen, bir çok çocuğun hatta yaşıtım insanların hem çocukluklarının hem de çocuklarının doktoru. O kadar tecrübeli ki uzaktan bile görmesi yetiyor, fakat nişantaşında, doktorda muayenesinde geçirdiğimiz süre 5 dakika yolculuğumuz 2,5 saat. Tamam çok sık doktora giden biri değilim ama trafik, park yeri, bir de gittiğinde şöyle adam akıllı soracaklarını soramadan çıkmak acaba bir de Gökhan Mamur u denesem mi dedirtti bana. Aman yanlış anlaşılmasın ben Nesim bey den çok memnun kaldım kendisini de çok sevdim ama trafik ve otopark beni alternatif aramaya yöneltti allah korusun çok ciddi birşeyi olmadıkça daha yakınlarda daha pratik birine de gidebiliriz diye düşündüm.

 

 

 

444 7 888 den Etiler Memorial Gökhan bey’den randevu aldım…

 

Vardım Etiler’e… Nereye park edeceğim diye kara kara düşünürken meğer otoparkı varmış! Acayip pratik! Park et, yukarı çık, 2 dakika…

Her ne kadar anadolu yakasında oturuyor olsam da Etiler bana trafiksiz bir günde 6-7 dakika acayip pratik!

Kısaca özetlemem gerekirse:

+Hiç sıra beklemedik

-İçeri girmeden önce bekleme salonunda TRT1 açıktı girerken Pepe çıkarken de Keloğlan vardı!!! Bu beni rahatsız etti zira ben TV izlerken ne izletildiğine dikkat edilmesi taraftarıyım zaten pek hoşlanmadığım TV dan ve negatif etkilerinden mümkün olduğunca uzak durması taraftarıyım ki bir doktorun muayene öncesi çocukların oyun oynayabilecekleri yerde TV açık olması bunun da çocuklara yönelik porgramlar olması oldukça garibime gitti.

-Muayeneye alınmadan önce ilk kez gittiğimiz içim hemşire kaydımızı aldı, boy ve kilo ölçümlerini yaptı, ateşini ölçtü kısaca şikayetlerimizi aldı (çünkü biz grip sebebiyle gitmiştik). Ben doktor olsam sanırım kilo, boy ve ateş ölçümlerimi kendim yapmak isterdim. Çok önemli mi bilmiyorum ama bu işi taşere etmezdim… (ben tecrübe etmedim ama duyduğuma göre aşıları da kendisi yapmıyormuş)

+Muayeneye alındıktan sonra çok sakin konuşmalarla Gökhan bey bizimle ilgili kısa bilgiler aldı, hatta yanımda ki yardımcımı da tanımak istedi.

+Muayene odasında bir sürü oyuncak vardı, dinazor ve papağan sarkıyordu tavandan. Her yerde küçüklü büyüklü oyuncaklar vardı ki çocuklar odaya ısınsın ve muayene esnasında ilgilerini oyuncaklara yöneltsin. Muayene masası bile araba resimli ve çocukların kendi çıkabilecekleri şekildeydi…

+Can Ali yi muayene edebilmek için ondan izin istedi, Can ALi omaz diyince ona jönglörlük yaptı kendini sevdirdi biraz daha oynarsam senin sırtını dinleyebilir miyim diye sordu, yavaşça yaklaştı, Can Ali hiç ağlamadan muayene oldu! İLK KEZ! Bu benim için çok önemli bir artı!

+Çok sakin ve yatıştırıcı bir ses tonuyla konuştu ve karşısındakine önem verir şekilde yaklaşıyordu, “hadi daha çok işim var yormayın beni” tavrı yoktu

+Anne sütüne önem veriyor

+Tuvalet eğitimi konusunda zorlama olmaz, zamanı geldiğinde o yapacaktır, siz sadece ona yol gösterin diyor. Özellikle kaka konusunda sakın kötü kokuyor aa sen ne yaptın, pis pis, eg eg, gibi olumsuz kelimeler kullanmayın diyor, eğer kötü birşey yaptığını düşünmeye başlarsa kakasını durdur bu da başka komplikasyonlara sebep olur diyor. (benim bu tezimi dr dan duymak çok iyi oldu artık bir dayanağım da var)

+Yemek yedirmenin bizim kültürümüze has bir şey olduğunu söylüyor ben kaç yaşına geldim annem hala onu da ye bunu da ye der diyor. Sevmek ve beslemek arasında bizim kültürümüzde sıkı bir ilişki vardır diyor. Ben kendimi bu konuda baya yabancı hisediyorum, yediği zaman sevinmeyen yemediği zaman üzülmeyen biriyim… Beni strese sokan çevrem, yemiyor, yedir, yemedi mi aaa e bu yemiyor tüh tüh vah vah ne yapıcaz… Bu dönemdeki çocukların yediklerini haftalık olarak değerlendirin ve organik ürünler kullanın diyor. 2. dünya savaşında insanları öldürmek için kullanılan zehri şimdi sulandırıp bizim yediğimiz sebze mevelere sıkıyorlar ki böcekler yemesin diye ama bize yediriyorlar. Böceklerin yemediğini biz yiyoruz o yüzden organik kullanmanızı tavsiye ederim diyor. Ben bu organik işine henüz girmedim ama sanki ikna oldum… Dışarıda organik mi tüketiyor, çocuk okula başlayınca organik mi olacak diye düşünüyorum ama en azından şu yaşta daha az maruz kalabilir, evde kullanırsam organik totalde de daha az maruz kalmış olur bu zehire…

+Oyun Grubu ve Kreş konusunda pozitif görüşleri var şuanda bile güvendiğimiz bir kreşe verebileceğimizi söylüyor.

+Çocukların sosyalleşmesi gerektiğini, bir çocuk için en iyisinin başka bir çocuk olduğunu düşündüğünü söyledi. Onun enerjisini başka çocuklarla interaksyon alır dedi.

+Gözüne, kulağına, burnuna, boğazına, karnına, sırtına, ayağına, bacağına baktı

+Sorduğum her soruya değerli zamanından aldığımı hisettirerek değil sorduğum sorunun benim için ne kadar önemli olduğunu anladığını ve buna en açık şekilde nasıl cevap verebileceğine baktığını hisettirdi. Az soru sordum ben genelde soru sormam bile ama kafama takılan şeyleri sorarım bu sefer hem Dr bey i tanımak için soru sordum hem de aklıma takılan birkaç konu vardı. Sağolsun oldukça aydınlattı beni…

+Muayene oldukça optimum bir zaman aldı. Çok olması gereken bir sürede bitti, ne az ne çok, aklımda ki herşeyi hatırlamaya yetecek kadardı ve asla hadi artık çıkalım sıkıldık dedirtmedi bana.

+Hep güleryüzlüydü

+ Bitti kelimesini yerinde kullanıyordu bitti bitti diyerek oyalamadı, bitti dedi ve bitti! (bu kısmı benim için önemliydi)

+Muayene sonrası ellerini yıkadı.

+ İlaç yazarken neden yazdığını, kullanımının çocuk için önemini oldukça iyi anlattı. verdiği ilacı neden verdiğini çok iyi anlayarak ayrıldım.

+Haftaya kontrole çağırdı ve herhangi bir ücret talep etmeden en az ilk muayenesi kadar zaman ayırdı.

+Çıkışta ödeme yapmak üzere deske gittim, sağlık sigortamız anında işlem gördü ve daha da harikası Etiler Memorial’ın Groupama Sigorta ile anlaşması olduğu için bir indirim uygulandı sonuçta 28TL ödedim ve çıktım! Sigortaya evrak yolla, odemeyi takip et işine gerek kalmadı! Harika!

+Binaya girişimiz kadar çıkışımız da kolaydı. Arabadan iniş muayeneye giriş çıkış ve arabaya tekrar biniş 30 dakikamızı almamıştır.

Doktor doktor gezmekten hoşlanmadığım için ve Nesim beyden de memnun olduğum için pek istekli değildim aslında ama Gökhan bey i de görmek istiyordum çünkü 2 seçeneğimden biriydi ve bana muhit olarak daha yakındı ben de denemek istediğim için gitmiştim ama bu detaylar benim yüzümü güldürmeye yetti siz ne dersiniz?

Gökhan Mamur Kimdir? twitter:@bebekdoktorum

Nihan

Yorum yapın

Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

Bir Tatlı Huzur Almaya Geldik Kalamış’da

Ah Kalamış’da Biz bobaturkiye.com ve Azra (cokbebekseyler.com) Ahu (ahuatasel.com) ve Cigdem (Hare)...
Devamı

2 Comments

  • hmmm organik beslemiyorum bende sizin gibi düşünüyodum…başladınız mı nihan hanm organik beslemeye?

  • İşte aradıgım doktor , dedim
    Hasta cocugu da rahatlatan, anneye de babaanneye de huzur veren doktor .
    Teshisi takdire deger, tecrübesi harika,yeteneği fevkalade ve….en önemlisi fevkalade hastasının durumu takib eden bulunmaz bir nimet, Dr.Gokhan Mamur.
    İki gündür torunuma bakıyorum,cunku annesi ögretmen,çalışıyor,torunum 3,5 yaşında atesi 39 un üzerinde seyrediyordu muayeneden sonra evden devamlı benimle cep telefonuyla SMS leserek beni hem rahatlatıyor hem de hasta cocugu takib ediyordu,.yürekten kutlarım,bütün doktorlara örnek olması dilegi ile.bin kere şükranlarımın kabulunu rica ederim çok takdir ettigim doktorumuz Gokhan Mamur Beyefendi Sagolun hep varolun.
    Elcin Birkan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir