Evdekibakicim.com

Sevdiklerimizi her ne sebepten olursa olsun bir başkasına emanet etmek zorunda kaldığımız zamanlar olabiliyor. Bu durum duygusal olarak yeterince zorken bir de üstüne “tanımadığın” bir kişiye güvenme faktörünün eklenmesi işleri iyice zorlaştırmakta. Küçük şehirlerde yine tavsiye üzerinden birini bulmak nispeten daha kolay. Peki İstanbul’da? Kim kimi gerçekten tanıyor da bir başkasına önerebilir?

Biz ebeveynler için çocuk sahibi olduktan sonra kariyerimize devam etme süreci biraz sancılı geçiyor. Hele ki yaşanılan şehirde anneanne-babaanne yoksa. Ya da bazen çocuğa siz baksanız da oyun ablası isteyebiliyorsunuz, çeşitli konularda desteğe ihtiyaç duyabiliyorsunuz. Öncelikle ebeveyn olarak bir başkasına ihtiyaç duymanın çok normal olduğunu kabullenmek gerekiyor. Evet, belki çocuğunuza siz bakıyorsunuz doğal olarak bir bakıcı lazım değil gibi görünüyor. Ama işler öyle yürümüyor! Kendinize zaman ayırmak için ya da belirli konularda desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Hepimiz anne olarak bunlardan geçtik! Birine ihtiyaç duyduğumuzu kabullendiğimizde ise günlerce çaresiz bir şekilde sağa sola eşe dosta soruyoruz. Uzmanlık konuları bir yana referans olmadan birine çocuk emanet etmek mi! Hele televizyonda sıkça gördüğümüz bakıcı dehşetlerinden sonra! Peki bu metropolde anneler olarak napalım?

İşte tam da bu noktada Miraç Bal, Ogün Köprülü ve Sinan Gürsan bir araya gelmiş ve çok büyük bir ihtiyaca cevap olmuşlar. İhtiyaç duyulan tüm evde bakım hizmetlerinin sunulduğu, benzersiz bir kullanıcı deneyimi sunan bir platform yaratılmışlar adını da EvdekiBakıcım koymuşlar. Bu platform, evde bakım hizmetlerini, uzman bakıcılar ve teknolojik bir şekilde kaliteli, güvenli ve uygun fiyata sağlamayı amaçlıyor. EvdekiBakıcım’ı bebek, çocuk ve yaşlı bakımı almak isteyen aileler ile çok farklı uzmanlık alanlarında yüzlerce güvenilir bakıcıyı bir araya getirmek ve en önemlisi bakıcılar hakkında aradığımız her bilgiye sahip olmamızı sağlamak ve seçimlerimizi gönül rahatlığıyla yapabilmemiz için kurmuşlar. Ayrıca söz konusu hizmetleri aylık, günlük hatta saatlik olarak da alabiliyorsunuz! E daha ne olsun!

EVDEKİBAKICIM NASIL ÇALIŞIR?

İstanbul’da yaşayıp bakıcı, oyun ablası ya da çeşitli konularda uzmanlığı olan kişilere ihtiyaç duyuyorsanız EvdekiBakıcım ile sadece 4 adımda istediğiniz kişiye ulaşabilirsiniz. İnternet sitesinden, mobil uygulama ile ya da telefonla ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi seçin, sizin için en ideal uzmanı bulup sizinle eşleştirmek de EvdekiBakıcım’a kalsın.

Hangi bakıcı ile çalışmak istediğinizi çağrı merkezi ile beraber kararlaştırdıktan sonra talebiniz randevuya dönüyor. Ardından hizmetin takibini mobil uygulama aracılığıyla yapabiliyorsunuz.

NE GİBİ HİZMETLER ALABİLİRİZ?

EvdekiBakıcım ile dilediğiniz oyun ablalarından ve eğitimcilerden hizmet alabilirsiniz. Her yaş grubunun ihtiyaçları birbirinden farklılık göstermekle beraber ev ödevi yardımı, uyku, tuvalet eğitimi, özel eğitim desteği gibi hizmetler mevcut.

Mesela çocuğunuzun sosyal iletişimi güçlendirmekte yardımcı yaratıcı drama eğitimi veren oyun ablalarına başvurabilirsiniz. Yine çocuğunuzun eğitimine katkıda bulunması için çocuk gelişimi mezunu oyun ablalarını evinizde isteyebilirsiniz. Eğer çocuğum yabancı dil öğrensin diyorsanız Fransızca, İngilizce gibi dillere hakim olan oyun ablaları da EvdekiBakıcım’da sizi bekliyor.

EVDEKİBAKICIM GÜVENLİ MİDİR?

Arayış sebebiniz ne olursa olsun sonuçta sevdiğinizi tanımadığınız birine emanet edeceksiniz. Bu hayatınızda alacağınız en önemli kararlardan biri! Endişe etmeniz de çok çok doğal. İçinizi rahatlatacağını düşünüyorum: bu platformda yer alan bakıcıların hepsi tek tek inceleniyor! Tüm bakıcı adayları (i) uzmanlık sınavı, (ii) referans kontrolü, (iii) sabıka kaydı kontrolü ve (iv) yüz yüze mülakat aşamalarından geçtikten sonra oryantasyon programına tabi tutularak sisteme dahil ediliyorlar.

Ayrıca, EvdekiBakıcım sizi ve yakınlarınızı, hizmet sırasında bakıcının kusuru neticesinde oluşabilecek zararlara karşı 100.000 $’lık üçüncü şahıs mali sorumluluk sigortası ile teminat altına alıyor!

MOBİLDEN ERİŞİM

Mobil uygulama sayesinde de sevdiklerinizin aldığı bakım hizmetini akıllı telefonunuz ve tabletiniz ile takip edebilirsiniz. Uygulama hem AppStore’da hem de Google Play’de mevcut.

Mobilin gücü ile bakıcının ne zaman hizmete başladığı, neler yapıldığını izlemek mümkün. Ayrıca bakım hizmetinin tamamlanmasından sonra bakıcınızdan günü özetleyen bir mesaj okuyabiliyorsunuz. Yine bu platformda geri bildirim verebiliyorsunuz yani bakım hizmeti bittikten sonra bakıcıyı puanlandırabiliyorsunuz. Memnun kaldıysanız referans olabiliyorsunuz! Böylece bir başkası bakıcı ararken sizin yorumlarınızı göz önüne alarak adım atıyor!

 

Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

Minik Bedenler Dev Ruhlar

Bugünümü @pinargogulan “Minik Bedenler Dev Ruhlar” eğitimine ayırdım. Beynimiz acayip bir bilgisayar...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir