Antioksidan Nedir?

Tanıştırayım elimdeki koenzim Q10 kendisi güçlü bir antioksidan. Neye iyi geliyor? Özellikle yaşlanmanın etkilerinin azaltılmasında çok etkili, zaten pek çok anti-aging kremlerin üzerinde görmüşsünüzdür.

Önce antioksidan nedir diye araştırdım. Toksinler vücuttaki çöplerden olan asitler. Siz bu asitleri serbest radikaller olarak duyuyor olabilirsiniz. Serbest radikal ile asit artıklar vücut için zararlı. Bunları yok edenler ise, asidin yani antioksidanlar.

Mesela hücrelerimizi yeteri kadar sağlıklı yiyeceklerle doyuramadığımız için kilo aldığımızı biliyor muydunuz? Takip ettiğim makaleler ve uzmanlar kilo sorunu, kalori sorunundan çok öte bir konu olduğunu söylüyor.

Kilo ve yaşlanma hücre duvarlarının sertleşmesiyle başlıyormuş. Bu sertleşmeyi de asit ve serbest radikaller yapıyormuş. Hücrenin sert ve kalın duvarından içeri yiyecek giremedikçe, hücre aç kalıyor ve sürekli kilo almaya meyil oluşuyormuş.

Antioksidanlar ise bu sert duvarları yumuşatıyormuş. 💥Enerjiye ihtiyacı olan biz değil, hücrelerimiz! Yani kendimizi beslemek yerine hücremizi beslemeliymişiz. Ne demek hücre beslemek? Trilyonlarca hücremiz enerji üretirken en iyi yakıt olarak, sebze, meyve, tohum ve iyi yağları kullanıyor ve hücrelerimiz en iyi performansı, vücuttaki asitler yani çöpler temizlenince gösteriyor.

Koenzim Q10 de serbest radikalleri nötralize ederek hücre yapısını koruyan ve yaşlanmanın vücutta yarattığı olumsuz etkilerin yavaşlatılmasına yardımcı olan güçlü bir antioksidan. Kırmız et, brokoli, yer fıstığı, somon balığı, susam yağı gibi doğal yağlarda bulunan ve yaşlanma etkilerini yavaşlatan Koenzim Q10 özellikle 35 yaşından sonra oldukça etkili.

Pek çok cilt bakım ürününün içinde olmasının nedeni de bu. Dilerseniz Koenzimi elimde tuttuğum gibi kapsül şeklinde de tüketebilirsiniz. Kendisi bir ilaç değil eczanelerde satılan gıda desteğidir. @doppelherzturkey #saglikaskina #doppelherzturkey #koenzimQ10 #ciftkalbingücü #queisserfarma

 

Tabii ki herhangi bir şey kullanmadan doktorunuza danışın!

https://www.instagram.com/p/Bc2ZNUEHUo1/?taken-by=nihankayalioglu

Tags from the story
Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

Kadın Olmak

Sütyen takmanın, kısa etek giymenin, istediğin yere bakıp içinden geldiğince gülebilmenin ahlak,...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir