Bu Filmi İzlediniz Mi?

Bu filmi izlediniz mi? #room
Kaçırılan bir genç kız 7 sene boyunca haritada bulunmayan bir kulübede hava ve ışık ile temas etmeden “steril” bir ortamda yaşar. Üstelik son beş senesine 5 yaşındaki oğlu Jack de eşlik eder. Jack, hayatı boyunca hava, ışık ve annesinden başka hiç kimseyle hiçbir şekilde temas kurmamış dünyayı da içinde bulunduğu küçücük odadan ibaret sanan bir çocuk.
İnsan nasıl bu şekilde yaşar diyorsunuz izlerken! Yaşamayı geçtim hapsedildiği bu hayatın içine bir de çocuk doğurur ve yaşama zorunlu bırakılır? Oradan çıkamaz mı, kapıyı açamaz mı, adamı öldüremez mi, şifreyi çözemez mi kurtulamaz mı yani bu mudur diye sorgularken siz, kadın Jack’e spor yaptırır, kitap okur, yumurta kabuklarından oyuncak yapar, sifon rezervuarında gemi yüzdürür ve onu kurtuluş planları için çalıştırır. İnanıp başarınca, madem bu kadar kolaydı neden şimdiye kadar yapmadı derken bulursunuz kendinizi, kendi hayatınızda kendinizi kapattığınız odaları unutup… Hayat, içinde bulunduğun yer mi yoksa dışı mı? Dışı mı gerçek, yaşadığın mı? Madem yaşadığın gerçek hadi çık?
Not: insan normal koşullarda anne olunca deliriyor bir de bu tutsaklıkta düşünün? Ama öyle olmuyor, olaylar esnasında neye inanırsanız enerjinizi bunun için harcıyor ve içinden geçiyorsunuz. Koşullar ne olursa olsun duruma teslim olmamak kurtuluşu dışarıdan beklemeden adım adım bunun için çalışıp, inanıp dibe vursan da ayağınla itip çıkmak mümkün… #kirzincirlerini

 

 

Nihan Kayalıoğlu

@nihankayalioglu

Diğer Yazıları: Nihan Kayalıoğlu

İyimserlik Sandığınız Kadar İyi Mi?

Her olaya ve düşünceye iyi tarafından bakabilmek mümkün mü? Bu doğru mu?...
Devamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir